ŠKOTSKA NAPRAVILA OGROMNO IZNENAĐENJE Hrvatska lako izašla na kraj sa Turskom

Oba gola za Škotsku postigao je Skot Mektomini u sedmom i 51. minutu.

Gruzija i Norveška igrale su ranije danas bez pobednika, 1:1. U ovom kolu slobodna je bila ekipa Kipra.

Prvo mesto na tabeli drži Škotska sa šest bodova, dok je Španija druga sa tri, Norveška i Gruzija imaju po jedan, dok je Kipar poslednji bez bodova.

Hrvatska je u gostima pobedila Tursku rezultatom 2:0 u meču grupe D kvalifikacija za EP. Oba gola za Hrvatsku postigao je Mateo Kovačić u 20. minutu i u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

AP Photo/Francisco Seco

Vels je pobedio Letoniju 1:0, dok je u ovom kolu bila slobodna selekcija Jermenije.

Hrvatska i Vels imaju po četiri boda, Turska je osvojila tri, dok su Jermenija i Letonija bez bodova.

Švajcarska je na svom terenu pobedila Izrael 3:0 u meču grupe I kvalifikacija za EP. Golove za Švajcarsku postigli su Ruben Vargas u 39, Zeki Amdouni u 48. i Silvan Vidmer u 52. minutu.

Rumunija je na svom terenu savladala Belorusiju 2:1, dok su tzv. Kosovo i Andora u Prištini igrali 1:1.

Švajcarska i Rumunija imaju po šest bodova, dok tzv. Kosovo dva, dok su Andora i Izrael osvojili po jedan, a Belorusija je poslednja bez bodova.