SENZACIJA U KVALIFIKACIJAMA ZA EP Kazahstan napravio neverovatan preokret i došao do najveće pobede u istoriji

Danci su nakon 45 minuta vodili sa 2:0, imali su aspolutnu kontrolu i delovalo je da će rutinski opravdati ulogu favorita.

Međutim, u nastavku je usledio neverovatan preokret.

Prvo poluvreme proteklo je u znaku napadača Atalante Rasmusa Hojlunda koji je postizao golove u 21. i 36. minutu.

U drugom delu domaćin je krenuo na sve ili ništa.

Vind je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, srpski sudija Novak Simović je bez razmišljanja pokazao na belu tačku, a precizan sa 11 metara u bio je Žajnutdinov u 73. minutu.

U samom finišu su domaći napali kao u transu, Danci su se pogubili, a u 86. minutu smo videli najlepši gol u dosadašnjem delu kvalifikacija. Tagibergen je ispalio "projektil" sa 30 metara i zakucao loptu u same rašlje, iza nemoćnog Kaspera Šmajhela za 2:2.

Tri minuta kasnije je konfuziju u redovima Danske iskoristio Ajmbetov, koji je postigao gol za 3:2 i veliki trijumf Kazahstana.