TUČA, PREKIDI, CRVENI KARTON I SLAVLJE CRVENO-BELIH Zvezda golom Argentinca savladala Partizan u 169. "večitom derbiju" i otišla na "plus 16" (VIDEO)

U prilično neobičnoj situaciji bio je Partizan pred okršaj sa "večitim" rivalom, bio je u lošoj formi, nedavno ispao iz Evrope, promenio i trenera. Očekivali su navijači "šok terapiju", ali su na kraju videli novi poraz.

Crvena zvezda je došla do velika tri boda, otišla na "plus 16" i verovatno rešila šampionsku trku. Najzaslužniji za tako nešto su Aleks Vigo, debitant u derbijima koji je u 5. minutu postavio konačan rezultat, kao i Milan Borjan koji je "vadio kestenje iz vatre" u drugom poluvremenu i sačuvao svoju mrežu.

Gledali smo dva potpuno drugačija poluvremena. Jedno u kom je dominirao domaćin i drugo u kom crveno-beli nisu uputili šut ka protivničkom golu, dok su gosti to uradili u više navrata.

Vigo je u 5. minutu dobio loptu od Bukarija, želeo da centrira, ali je Slobodan Urošević njegov udarac skrenuo u svoju mrežu i bacio u delirijum navijače Zvezde.

Teško da je bilo ko pomislio da će posle takvog početka to biti sve od pogodaka, ali je tako bilo. Pretili su Urošević, Rikardo, Menig, ali Borjan je začarao mrežu i pokupio epitet igrača utakmice.

Svakako da nije bilo "nezanimljivo" na terenu i tribinama i pored izostanka pogodaka. U više navrata su se igrači obe ekipe pokoškali, došlo je i do tuče u 90. minutu kada je Rikardo udario u više navrata Erakovića i dobio direktan crveni karton.

Pre toga Milunović je krvav napustio teren zbog udarca glavom o glavu, a Belić je gotovo čitav meč igrao sa povezom preko glave, takođe zbog dobijenog udarca, a u jednom navratu je ostao i bez svesti.

Na kraju, pamtiće se prvenac Viga u novom klubu i novi poraz Partizana koji nastavlja da posrće.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 1:0 (1:0)

Vigon u 5. minutu za Zvezdu

Stadion: Rajko Mitić, Sudija: Aleksandar Živković

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Vigo, Eraković, Dragović, Rodić – Kanga, Mijailović – Bukari, Katai (od 75. Milunović (od 88. Mijatović)), Mitrović (od 64. Kangva) – Pešić.

PARTIZAN: Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Urošević – Belić (od 75. Belić), Kolorado (od 65. Baždar) – Dijabate, Natho, Menig (od 75. Jović) – Rikardo.

90+8. minut - Pešić je probao iz teške pozicije, ali lopta ide pored gola.

90. minut - Još 11 minuta nadoknade!

90. minut - Rikardo dobija direktan crveni karton zbog udaranja Erakovića.

89. minut - Eraković dobija žuti karton zbog povlaćenja Baždara, a onda dobija i udarac Rikarda.

88. minut - Milunović neće moći da nastavi meč, završio je krvav nakon udarca. Menja ga Jovan Mijatović.

84. minut - Najbolja prilika za Partizan! Rikardo je ostao sam, napravio poziciju i šutirao, ali odlično ponovo brani Borjan.

76. minut - Ponovo Urošević u šansi, ali opet Borjan odličan.

75. minut - Belić mora van terena, a umesto njega je u igri Traore, takođe Jović zamenjuje Meniga. Promena i kod Zvezde, Milunović će na terenu zameniti Kataija.

73. minut - Povratio se Belić, a Pešić dobio žuti karton.

72. minut - Belić je završio na travi bez svesti, odmah su pohrili igrači oba tima da mu pomognu.

69. minut - Rikardo je poslužio Meniga, a Holanđanin šutira iz prve pored gola. Pritisak Partizana u drugom delu igre.

68. minut - Marković je dobio žuti karton zbog udarca u glavu Pešića, a onda i Urošević zbog prigovora postaje novi upisani igrač.

66. minut - Opasan udarac Uroševića sa velike udaljenosti, opet Borjan odlično interveniše.

65. minut - Promena i kod Partizana, Baždar menja Kolorada.

64. minut - Prva promena u redovima Zvezde. Kangva menja Mitrovića.

63. minut - Šut Kolorada sa nekih 25 metara, ali brani Borjan.

52. minut - Prekinut je derbi zbog bakljade na južnoj tribini.

47. minut - Velika šansa za Kataija odmah na početku drugog dela igre, ali brani Popović!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

FK Crvena zvezda

45. minut - Još četiri minuta nadoknade u prvom poluvremenu.

38. minut - Sada je Borjan na travi nakon što je dobio udarac od Rikarda.

31. minut - Velika šansa za Zvezdu! Bukari je odlično probio, uposlio Kataija koji je pogodio pravo u Popovića!

23. minut - Pokušao je Aleksandar Katai sa nekih 20 metara, ali je njegov šut otišao preko gola.

20. minut - Rodić je bio neoprezan, srušio je Dijabatea i postao prvi upisani igrač u obe ekipe. Žuti karton za levog beka Zvezde.

17. minut - Kristijan Belić je ostao na zemlji. Zaradio je posekotinu vezista Partizana u sudaru sa Kataijem. Ipak, brzo se vratio na teren.

5. minut - GOOOOL! Vigo je centrirao, a Urošević promenio pravac lopte i poslao je u sopstvenu mrežu! Zvezda vodi!

19.03 - Utakmica je upravo počela!

18.59 - Igrači upravo izlaze na teren, početak je jako blizu.

18.42 - Kao što dobro znate, ovo je 169. okršaj dva kluba. Do sada Zvezda je bila uspešnija sa 66 pobeda, 55 puta je bilo nerešeno, dok je Partizan slavio u 47 navrata.

Crno-beli na poslednjih osam utakmica ne znaju za pobedu protiv crveno-belih. Poslednji put slavili su u finalu Kupa 2020. godine (1:0).

Poslednji duel "večitih" odigran je poslednjeg dana avgusta prošle godine i završen je 1:1. Zvezda je povela golom Bukarija, dok je Natho iz penala postavio konačan rezultat.

18.20 - Što se tiče klupe za rezervne igrače, situacija je sledeća:

Na klupi Crvene zvezde su: Vasiljević, Gobeljić, Kangva, Mijatović, Milunović, Lazar i Veljko Nikolić, Prucev, Rakonjac i Srnić.

Kod Partizana na klupi su: Lukač, Baždar, Ilić, Fejsa, Jović, Pantić, Pavlović, Saničanin, Šehović, Traore i Živković.

17.55 - Vrelo pred utakmicu na Autokomandi. Pogledajte kako je izgledao susret navijača Zvezde i Partizana.