ĆABIJEV LEVERKUZEN SE NE ŠALI Bajer vezao četvrtu pobedu, Alonso pokazao zašto ga želi Real

Poveo je Verder golom Amosa Pipera u 13. minutu, da bi preokret i pobedu Union Berlinu doneli pogocima Janik Haberer u 18. i Kevin Berhens u 46. minutu.

Union Berlin je upisao 10. pobedu u prvenstvu i nalazi se na drugom mestu sa 33 boda, tri manje od prvoplasiranog minhenskog Bajerna.

Verder je četvrtim vezanim porazom ostao na 21. bodu i zauzima 11. poziciju.

U narednom kolu, Union Berlin će gostovati Herti, dok će Verder dočekati Volfsburg.

AP Photo/Martin Meissner

U istom terminu, Frajburg i Ajntraht su u Frajburgu odigrali nerešeno 1:1.

Poveo je Ajntraht golom Randal Kolo Muanija u 42. minutu, da bi izjednačenje Frajburgu doneo Matijas Ginter pogotkom u 47. minutu.

Obe ekipe su odvojile po 31 bod i nalaze se na deobi četvrtog mesta.

U sledećem kolu, Ajntraht će gostovati Bajernu, dok će Frajburg dočekati Augzburg.

U ostalim mečevima, Bajer Leverkuzen je na svom terenu pobedio Bohum sa 2:0, dok je pobedu kao domaćin ostvario i Augzburg savladavši Borusiju Menhengladbah sa 1:0.

Dok je u ranijem terminu ove srede Borusija iz Dortmuna savladala Majnc na gostovanju sa 2:1.