HET-TRIK RAMOSA ZA POTOP ŠVAJCARSKE Brutalni Portugalci "zgazili" provokatore i spakovali im šest komada
AP Photo/Manu Fernandez

Portugal je u osmini finala deklasirao Švajcarsku sa 6:1 i zakazao duel sa Marokom koji je na penale izbacio Španiju.

Bila je ovo demonstracija sile, a meč je obeležio fenomenalni Gonsalo Ramos koji je upisao het-trik.

Zanimljivo da Kristijano Ronaldo nije počeo utakmicu, već je u igru ušao tek u 73. minutu kada je zamenio Žoao Feliksa.

Švajcarska koja je u grupi u utakmici odluke pobedila Srbiju sa 3:2, bila je inferiorna tokom čitavih 90 minuta.

Sve je počelo u 17. minutu kada je Ramos postigao sjajan gol. Primio je loptu na ivici šesnaesterca sa leve strane i raspalio po njoj. Lopta je otišla u rašlje, Zomer nije stigao ni da podigne ruke, samo je pogledom ispratio kako se trese mreža iza njegovih leđa.

HET-TRIK RAMOSA ZA POTOP ŠVAJCARSKE Brutalni Portugalci

EPA-EFE/ALI HAIDER

Prednost je duplirao Pepe u 33. minutu, kada je glavom zakucao loptu u mrežu posle kornera koji je izveo Bruno Fernandeš.

U drugih 45 minuta viđena je rapsodija Portugalaca.

Najpre je u 51. minutu Ramos povećao prednost na 3:0, dok se četiri minuta kasnije i Rafael Gereiro upisao u strelce.

Na kratko su "sajdžije" uspele da se konsoliduju, i u 85. minutu smanje zaostatak. Posle kornera sa desne strane, Akanđi se sam našao na drugoj stativi, i bez većih problema prosledio loptu u mrežu.

Nisu želeli Portugalci da se zaustave, novi gol je viđen u 67. minutu kada je Ramos postigao i treći gol na današnjem meču.

Tačku na ovu utakmicu je postavio Leao fenomenalnim golom u drugom minutu nadoknade vremena.

Portugal - Švajcarska 6:1 (2:0)

Strelci: Ramos 17, 51, 67, Pepe 33, Gereiro 56, Leao 90+2 - Akandži 58

Stadion: Lusail

Sudija: Cezar Arturo Ramos (Meksiko)

Portugal: Kosta – Dalot, Pepe, Dias, Gereiro – Karvljao, Otavio, Bernardo Silva – Feliks, Fernandes, Ramos

Švajcarska: Zomer – Fernandes, Akanji, Šar, Rodrigez – Frojler, Džaka – Vargas, Sov, Šaćiri – Embolo

Kraaaaj! Portugal je deklasirao Švajcarsku sa 6:1!

90+2 - Rafael Leao stavlja tačku na meč - 6:1!

90. minut - Igraće se još četiri minuta.

84. minut - Ronaldo je postigao gol, je ali je pre toga bio u nedozvoljenoj poziciji. Pogodak je poništen zbog ofsajda.

80. minut - Izgleda da su Portugalci smanjili gas, žele da mirno privedu meč kraju.

73. minut - Evo ga i Ronaldo, ulazi umesto Žoao Feliksa!

67. minut - Goooool! Pukla je petarda, het-trik Ramosa za 5:1!

58. minut - Goool! Švajcarska smanjuje na 4:1, posle kornera najbolje se snašao Akanđi.

55. minut - Gooool! Poker Portugalaca, u strelce se upisao Gereiro koji je loptu poslao pod prečku.

51. minut - Gooool! Vodi Portugal 3:0! Ramos se i drugi put na današnjem meču upisao u strelce i verovatno rešio pitanje pobednika!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45. minut - Poluvreme! Portugal vodi 2:0 i dominira protiv Švajcarske.

43. minut - Mogao je Gonsalo Ramos da nokautira Švajcarce. Poslao je loptu po zemlji u dalji ugao, ali je Jan Zomer ovog puta bio spreman i ostavio Sajdžije u životu.

38. minut - Najbolja šansa za Švajcarsku od početka meča. Posle centaršuta Edmilsona Fernandesa sa desne strane, Kosta je loše odbio loptu, pravo na glavu Frojlera, koji nije uspeo sa svega tri metra da ubaci loptu u gol.

33. minut - Goooool! Već je 2:0 za Portugal, strelac je Pepe koji je sjajno skočio posle kornera Bruna Fernandeša i zakucao loptu u mrežu!

30. minut - Slobodan udarac iz velike daljine za Švajcarsku. Snažno je šutirao Šaćiri i malo je nedostajalo da zatrese mrežu rivala. Biće samo korner.

22. minut - Nova šansa za Portugalce. Nakon prelepe akcije, Otavio je sa vrha šesnaesterca šutirao, ali Zomer ovog puta nije imao većih problema.

17. minut - Goooooool! Portugal vodi, strelac je Gonsalo Ramos. Primio je Ramos loptu na ivici šesnaesterca sa leve strane i raspalio po njoj. Lopta je otišla u rašlje, Zomer nije stigao ni da podigne ruke, samo je pogledom ispratio kako se trese mreža iza njegovih leđa.

13. minut - Miran ritam utakmice, i jedni i drugi su veoma oprezni i strpljivo čekaju svoje šanse.

9. minut - Uspeli su Švajcarci da se oslobode početnog pritiska protivniče ekipe.

3. minut - Ruben Dijas je laktom udario u bradu Brila Embola. Nema ni žutog kartona!

1. minut - Utakmica je počela!

19.10 - U redove Švajcarske vratio se prvi golman Jan Zomer koji je propustio duel sa Srbijom.

19.00 - Dva velika iznenađenja Fernanda Santoša. Odlučio se selektor Portugalije da izostavi Kristijana Ronalda iz startne postave. Razlog je verbalni rat izmešu njih dvojice tokom duela sa Južnom Korejom. Pored toga nema ni Kansela.

18.49 - Sa druge strane, Švajcarska je bila druga u grupi G. Na startu su minimalnim rezultatom pobedili Kamerun, zatim su sa 1:0 izgubili od Brazila, da bi potom u meču odluke pobedili Srbiju sa 3:2.

18.47 - Portugal je završio na prvom mestu u grupi H. Bili su bolji od Gane i Urugvaja, da bi u poslednjem kolu doživeli poraz od Južne Koreje.

18.45 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici osmine finala na Svetskom prvenstvu u Kataru u kojoj se sastaju Portugal i Švajcarska. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Dohe.