NOVO IZNENAĐENJE I PRVA "NULA" NA MUNDIJALU Hrabri Tunis odoleo favorizovanoj Danskoj

Ovo je prvi meč od početka Mundijala koji je završen rezultatom 0:0.

Tako smo nakon šokantne pobede Saudijske Arabije nad Argentinom od 2:1, prisustvovali novom iznenđenju, pošto je Danska bila veliki favorit na ovom susretu.

Tunis je pokazao da je prerano otpisan i da imaju sjajan timski duh. Sa druge strane, Danska je većinu meča delovala nemoćno u pokušajima da probije tvrdu odbranu "orlova Kartagine".

Najbolju priliku u prvom poluvremenu Tunis je imao u 43. minutu, Džebali je bio sam pred Kasperom Šmajhelom, ali je golman Danske vrhom prstiju čudesno odbranio i sprečio siguran pogodak.

U nastavku, Tunis je imao dobru kontru u 51. minutu, ali je Laiduni possustao u finišu akcije, da bi Danskoj u 55. minutu sudije poništile gol.

Sasvim opravdano pošto je Skov Olsen u začetku akcije bio dobar metar ispred odbrane Tunisa.

Dolberg je potom pripretio udarcem glavom u 57. minutu, ali nije je najbolje zahvatio.

Kristijan Eriksen je u 69. minutu sjajno šutirao, golman Damen je odlično odbranio, da bi posle kornera usledio nestvaran promašaj!

Kristensen je skočio, Kornelijus je samo trebalo da glavom pošalje loptu u mrežu, ali je nekim čudom pogodio stativu!

Tražili su odmah u sledećem napadu Tunišani penal, Kristensena je pogodila lopta u ruku, ali je sudija Ramos odmahnuo i dao znak da se igra nastavi.

Danska - Tunis 0:0

Stadion: Education stadium. Sudija: Cezar Arturo Ramos (Meksiko) Sastavi:

Danska: Šmajhel - Andersen, A. Kristensen, Kjer - Mele, Dilejni, Hojbjerg, R. Kristensen - Eriksen - Skov Olsen, Dolberg

Tunis: Damen - Talbi, Merija, Bron, Drager - Skiri, Laiduni, Abdi - Msakni, Džebali, Slimani

Kraj utakmice - 0:0!

90. minut - Utakmica je produžena za pet minuta.

86. minut - Žuti karton za Kenisija nakon žestokog starta na Jensenu. Ozbiljan presing igra Tunis,

83. minut - Sve je manje vremena za Dansku. Fenomenalno se brane Tunižani.

79. minut - Dvostruka izmena u Tunisu. Ulazi mlada nada Mančester junajteda Hanibal Medžbri, kao i Kenisi, Msakni i Žebali izlaze.

78. minut - Žuti karton za Jensena. Faulom je zaustavio potencijalni kontranapad Tunisa.

70. minut - Stativa! Neverovatan promašaj Danaca. Kornelijus je mogao da zahvati loptu na gol liniji, ali nije uspeo.

69. minut - Možda i najbolja šansa za Dansku. Sve je sam uradio Eriksen, došao do šesnaesterca, šutirao, ali sjajno brani Damen.

67. minut - Sliti ulazi u igru umesto Slimanea.

65. minut - Nešto mirniji period utakmice. Danska je imala korner ali bez veće opasnosti po Tunis. Biće trostruka izmena u Danskoj. Dolberg, Kjer i Skov Olsen su izašli, a menjaju ih Jensen, Kornelijus i Lindstrem.

55. minut - Ponovo je poništen gol, ovoga puta u nedozvoljenoj poziciji se našao Dolberg.

51. minut - Brza kontra Tunišana, Laiduni je iskomplikovao, hteo je da asistira umesto da ide do kraja i sam sve završi...

46. minut - Nema izmena, počelo je drugo poluvreme.

Prvo poluvreme:

45+4. minut - Ubacio je Eriksen, ali je odbrana Turnisa još jendom bila na mestu.

45. minut - Povredio se Dilejni, na terenu je Damsgard.

39. minut - Bomba Laidinuija, šutirao je jako, ali nije uspeo da pogodi mretu.

24. minut - Dao je Tunis gol, ali je poništen zbog ofsajd pozicije.

KAKVA ODLUKA Šok: Evo ko deli pravdu u meču Srbije i Brazila, ovo niko nije očekivao

22. minut - Ubacio je Eriksen, ali na mestu bio Skiri.

19. minut - Nema nekog velikog tempa na ovom meču. Kao da su i jedni i drugi suzdržani.

11. minut - Igra se na sredini terena. Tukao je Drager, ali nije pogodio mrežu.

3. minut - Start utakmice protiče u laganom ispitivanju snaga.

1. minuta - Utakmica je počela!

13.40 - Evo i klupe Danske:

Bah, Brejtvejt, O. Kristensen, Kornelijus, Damsgard, Jensen, Lindstrom, Nelson, Norgard, Poulsen, Ronou, Skov, Striger-Larsen, Vas, Vind

13.31 - Posle svega što je preživeo, Kristijan Eriksen se vraća na veliko takmičenje u dresu reprezentacije.

13.30 - Dobar dan i dobro došli na naš blog posvećen utakmici Danske i Tunisa.