KANAĐANI SLAVILI PROTIV JAPANA Borjan na generalnoj probi pred Mundijal primio "karate" gol (VIDEO)
Printscreen

Fudbalske reprezentacije Kanade i Japana odigrale su poslednji duel pre početak Mundijala u Kataru i severnoamerička selekcija slavila je sa 2:1, a golman i kapiten Crvene zvezde Milan Borjan primio je jedan atraktivan pogodak na samom početku susreta.

ZVEZDA STATISTIČKI NAJBOLJA Ove brojke pokazuju dominaciju crveno-belih u Superligi

Igrao se deveti minut kada je Šibasaki dugom loptom proigrao Jukija Somu koji je u trku izbegao kontakt sa dva štopera, a onda u letu zatresao mrežu Borjana.

Već u 21. minutu stiglo je poravnanje rezultata, a vinovnici akcije bili su iskuni Atiba Hačinson koji je asistirao Stivenu Vitoriji za 1:1.

Kanađani su bili bolji u ovom susretu, držali loptu više u nogama, čak 10 puta više šutirali na gol, ali je ostao egal sve do 95. minutu kada je skrivljen jedanaesterac.

Lukas Kavalini, igrač koji je ušao u igru u 71. minutu, preuzeo je odgovornost i pogodio za preokret Kanađana i konačnhi 2:1.