MITROVIĆ NASTAVIO DA REŠETA U PREOKRETU FULAMA Kiks Arsenala, "lisice" se igrale sa "vukovima", silna Aston Vila
Danny Lawson/PA via AP

Tim Marka Silve je do trijumfa stigao posle preokreta, a izjednačujući gol na utakmici bilo je delo našeg Aleksandra Mitrovića.

Domaći su poveli u 20. minutu preko Rodriga, ali slavlje Lidsa nije mnogo trajalo.

Mitrović je glavom posle kornera glavom u 26. minutu poravnao rezultat, svojim devetim pogotkom u sezoni.

Gosti iz Londona su do preokreta stigli u finišu, u roku od samo 10 minuta, te tako potvrdili dobru formu.

Najpre je Harison Rid u 74. minutu glavom savladao Melijea, da bi isti igrač u 84. namestio treći pogodak Vilijanu. Konačan rezultat postigao je Samervil u drugom minutu nadoknade.

Ovog popodneva ubedljivi su bili Aston Vila, koja je savladala Brentford (4:0), odnosno Lester koji je kao gost pobedio Vulverhempton (4:0).

Fudbaleri Arsenala remizirali su na gostovanju kod Sautemptona - 1:1.

Ovo je prvi remi za izabranike Mikela Artete u šampionatu, ali su uprkos tome i dalje na čelu tabele sa 28 bodova, dva više od prvaka Mančester sitija.

Arsenal je poveo u 11. minutu golom Granita Džake.

Do izjednačujućeg pogotka Sautemptona nije bilo puno šansi, a do njega domaći su stigli u 65. minutu.

Sjajno dodavanje Eljunusija iza leđa odbrane Arsenala, rutinski je u gol pretvorio Stjuart Armstrong.