LOŠE IZDANJE RIVALA PARTIZANA Keln i Slovačko zabeležili poraze, Nica pobedila
EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Fudbaleri Borusije pobedili su danas u Menhengladbahu ekipu Kelna rezultatom 5:2 u meču devetog kola Bundeslige.

Golove za Borusiju postigli su Marvin Fridrih u 27, Remi Bensebaini u 45. i 76, Lars Štindl u 47, kao i Markus Turam u 91. Golove za Keln dali su Florijan Kainc u 31. i Denis Huseinbašić u 83. minutu. Keln je meč završio sa fudbalerom manje, pošto je u Kainc isključen u 45. minutu.

Keln je deveti na tabeli sa 13 bodova, dok je Borusija šesta sa 15. Keln će u narednom kolu dočekati Augsburg, dok će Borusija gostovati Volfsburgu. Keln će u četvrtak gostovati Partizan u meču četvrtog kola Lige konferencija.

CRNO-BELI DOČEKUJU NEMCE POSLE VELIKE POBEDE Ulaznice za meč protiv Kelna u prodaji od subote

Nica je na svom terenu pobedila Troa 3:2, u meču 10. kola francuskog šampionata.

Golove za Nicu postigli su Matija Viti u 2, Endi Delor u 37. i Nikolas Pepe u 50. Pogotke za goste dali su Ksavijer Šavalerin u 82. i Abdu Konte u 90. minutu. Nica je 13. na tabeli sa 11 bodova, koliko ima i Troa na 12. mestu. Nica će u narednom kolu gostovati Okseru, dok će Troa dočekati Ažaksio.

Slovačko je na svom terenu je poraženo od Bohemijansa 4:2 u meču 11. kola češkog prvenstva.

Golove za domaći tim postigli su Petr Rajnberk u 77. i Vlastimil Daniček u 94. minutu. Pogotke za goste dali su Roman Kvet u 16, 53. i 80. i Erik Prekop u 45. minutu.

Slovačko je 11. na tabeli sa 13 bodova, dok je Bohemijans četvrti sa 18.