TADIĆ CRVENEO U DEBAKLU, BRIŽ VIDEO SENZACIJU Belgijanci šokirali Atletiko, Napoli uništio Ajaks, Inter srušio Barselonu

Posle skoro mesec dana pauze ponovo nam se vratio najbolji klupski fudbal na svetu - Liga šampiona. Koliko nam je zapravo nedostajao shvatili smo ove večeri jer smo videli mnogo uzbuđenja širom Evrope. Krenimo redom...

Napoli je odigrao meč sa najviše golova. U Amsterdamu je razbijen Ajaks, a da stvar bude gore naš reprezentativac Dušan Tadić dobio je drugi žuti i isključenje u 74. minutu. Na kraju je bilo čak 6:1, što je najteži poraz u istoriji "kopljanika" u Evropi. Iako su poveli golom Kusuda, redom su pogađali Raspadori, Di Lorenco, Zjelinski, Kvarackelija i Simeone.

Najveće iznenađenje večeri svakako da je pobeda Klub Briža (2:0) nad Atletiko Madridom. Belgijanci su pokazali da trijumfi nad Portom i Bajerom iz Leverkuzena nisu bili slučajni. Sova i Jutgla rešili su sve dileme, a Grizman je propustio da meč učini zanimljivijim jer je promašio penal u 76. minutu.

Jako, jako važnu pobedu ostvario je i Inter koji je uspeo da golom Hakana Čalhanoglua savlada Barselonu. Simone Ingazi preživeo je na klupi "neroazuri" zahvaljujući ovom trijumfu, pa će bar još neko vreme voditi ekipu, uprkos očajnom startu sezone.

Liverpulu nije bilo teško da savlada Rendžers i donekle zaboravi na remi sa Brajtonom. Trent Aleksander Arnold i Salah doneli su pru pobedu Englezima u Ligi šampiona. Identičnim rezultatom Porto je savladao Bajer iz Leverkuzena preko Zaidua i Galena. Jedini meč koji je završen bez golovao bio je duel Ajntrahta i Totenhema.

U ranijem terminu odigrani su mečevi Bajern - Plzen (5:0) i Marsej - Sporting (4:1).

Golove i zanimljive momente pogledajte u nastavku teksta.

LIGA ŠAMPIONA - 3. KOLO:

Grupa A:

Ajaks - Napoli 1:5 (Kudus 9 - Raspadori 18, 47, Di Lorenco 34, Zjelinski 45+1, Kvarackelija 63)

Liverpul - Rendžers 2:0 (Aleksander Arnold 8, Salah 53)

Grupa B:

Klub Briž - Atletiko Madrid 2:0 (Sova 37, Jutgla 62)

Porto - Bajer Leverkuzen 1:0 (Zaidu)

Grupa C:

Bajern Minhen - Plzen 5:0 (Sane 7, 51, Gnabri 13, Mane 21, Čupo Moting 59)

Inter - Barselona 1:0 (Čalhanoglu 45+2 - Pedri 67)

Grupa D:

Marsej - Sporting 4:1 (Sančez 13, Harit  16, Balerdi 28, Mbemba 84 - Trinkao 1)

Ajntraht Frankfurt - Totenhem 0:0

88. minut - Na svu muku Bajera, sada je i Frimpong dobio crveni karton!

87. minut - GOOOL! Porto potvrđuje pobedu preko Galena!

81. minut - GOOOL! Ajaks je primio i šesti gol! Sada je Simeone pogodio!

76. minut - Grizman pogađa samo prečku iz penala! Klub Briž pred velikom pobedom!

74. minut - Dušan Tadić je isključen zbog drugog žutog kartona!

69. minut - GOOOL! Porto vodi! Zaidu je strelac za Portugalce!

67. minut - Pedri je postigao gol za izjednačenje, ali je on poništen zbog igranja rukom Baldea.

63. minut - Potpuni debakl Ajaksa! Kvarackelija potvrđuje petardu Napolija!

62. minut - Kakav šok u Brižu! Domaćin preko Jutgle vodi sa 2:0! Atletiko u nokdaunu!

53. minut - GOOOOL! Salah iz penala duplira vođstvo Liverpula!

47. minut - GOOOOL! Raspadori ponovo! Napoli sada već razbija Ajaks!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme širom Evrope!

POLUVREME!

45+2. minut - GOOOOL! Inter vodi protiv Barselone! Čalhanoglu je sjajno šutirao sa 20 metara i pogodio!

45+1. minut - GOOOL! Napoli nastavlja gde je stao! Zjelinski za 3:1!

45. minut - Neverovatna zbrka u Portu! Prvo su domaći postigli gol, ali je nakon VAR provere on poništen, te je dodeljen penal gostima, ali je Šik omašio!

37. minut - GOOOOL! Bajka Klub Briža još uvek traje! Sova donosi prednost Belgijancima protiv Atletiko Madrida!

34. minut - GOOOL! Napoli preokreće! Di Lorenco je najviši u skoku posle centaršuta Kvarackelije za 1:2!

18. minut - GOOOL! Napoli stiže do izjednačenja, Raspadori pogađa mrežu Ajaksa!

9. minut - GOOOOL! Vodi Ajaks! Kudus je pogodio!

8. minut - GOOOL! Prvi je zapucao Liverpul! Aleksander Arnold pogađa na sjajan način iz slobodnog udarca!

21.00 - Utakmice su počele!

20.55 - Drugi meč koji je kasnio zbog fudbalera Sportinga koji su kasnili iz Portugala završen je pobedom Marseja 4:1.

20.40 - Prvi meč ove večeri između Bajerna i Plzena završen je ubedljivom pobedom Nemaca od čak 5:0.

20.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen 3. kolu grupne faze Lige šampiona. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja širom Evrope.