PONOVO IM SE DOGODILA SRBIJA Portugal bez završnog turnira Lige nacija, Španija ide dalje
Printscreen

Slično kao kada je Srbija "šokirala" Portugalce za plasman na Mundijal u finišu meča sada je odlučio pogodak Alvara Morate u 88. minutu.

Španci su se na finalnom turniru prisružili Hrvatskoj, Holandiji i Italiji.

Istovremeno, Švajcarska, rival Srbije u Kataru, pobedila je Češku 2:1, ali samo za treće mesto u grupi.

Plasman na završni turnir ranije su obezbedile selekcije Hrvatske, Italije i Holandije.

U prva dva izdanja najmlađeg UEFA reprezentativnog takmičenja trofej su osvajali Portugal 2019. i Italija 2021.

Švajcarska je u Sent Galenu u direktnom obračunu za ostanak u B diviziji pobedila Češku rezultatom.

Domaći tim je posle katastrofalnog starta takmičenja (tri poraza) upisao i treći trijumf u nizu, a sve dileme oko ishoda utakmice rešio je nakon pola časa igre. Remo Fruler je u 29. minutu doneo prednost svom timu, a već u sledećem napadu, posle samo 62 sekunde, Bril Embolo je duplirao prednost i Švajcarce približio ostanku u drugom rangu Lige nacija.

Česi se nisu predavali, i preko Patrika Šika smanjili su na 2:1 u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Gosti nisu imali šta da izgube, krenuli su na sve ili ništa i u 61. minutu mogli su do izjednačenja, ali Tomaš Souček nije realizovao najstrožu kaznu.

Švajcarska je, podsetimo, na Svetskom prvenstvu u Kataru u grupi sa Srbijom, Brazilom i Kamerunom.