SRBIJA IMA TANDEM SNOVA Vlahović i Mitrović doneli "Orlovima" pobedu nad Norveškom i plasman u elitu Lige nacija
Printscreen

Fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se u elitnu A diviziju Lige nacija, pošto je večeras pobedom protiv Norveške u Oslu 2:0 osvojila prvo mesto u grupi 4 B divizije.

Srpski tim igrao je fantastično, po komandi selektora Dragana Stojkovića i receptu iz čuvenog meča protiv Portugala u LIsabonu, a golove su postigli Dušan Vlahović u 42. i Aleksandar Mitrović u 54. minutu, što je njegov jubilarni 50. gol za reprezentaciju.

Srbija je bila dominantna i osim veoma važne pobede revanširala se Norvežanima za poraz u Beogradu 1:0 na startu Lige nacija.

Sjajnu pariju pružio je mladi Ivan Ilić, koji je menjao Sergeja Milinkovića-Savića, a dve fenomenalne odbrane Erlingu Halandu, na početku i kraju meča imao je golman Vanja Milinković-Savić.

U drugom meču grupe Švedska i Slovenija odigrale su 1:1.

Srbija je osvojila prvo mesto u grupi sa 13 bodova, Norveška je sakupila 10, Slovenija šest, a Švedska četiri boda.

Norveška - Srbija (0:2)

Stadion: "Ulevol" (Oslo)

Sudija: Antonio Mateu Lahoz (Španija)

SRBIJA: V. Milinković-Savić - Veljković, S. Mitrović, Pavlović - Živković, Lukić, Ilić, Kostić - Tadić - A. Mitrović, Vlahović

NORVEŠKA: Niland - Rajerson, Hanke Olsen, Estigor, Meling - Edegor, Aursnes, Berge - Eljunusi - Holand, Serlot

Drugo poluvreme:

90. minut - Na terenu su Luka Jović i Filip Đuričić

79. minut - Pokušao je Vlahović iz izgledne prilike ali je izblokiran, deluje da je Norvežanin zaustavio loptu rukom. Sudija i VAR se nisu oglasili.

76. minut - Fantastičan prodor Radonjića, centrirao je Mitrović šutirao glavom, ali ponovo brani sjajni Niland

71. minut - Sjajan udarac Kostića ali odlično brani Niland. Kostić je završio meč kao i Živković u igri su Lazović i Radonjić. Stojković menja spoljne pozicije.

68. minut - Srbija želi i treći gol , ređaju se napadi na polovini Norvežana, potpuna kontrola meča Orlova u ovim momentima

65. minut - Fantastično igra Strahinja Pavlović, zaustavio je sve atake Norvežana do sada

59. minut - Norvežani nemaju šta da čekaju nastavljaju s napadačkom igrom, Srbija vreba iz kontre

Odlična lopta Tadića kroz sredinu u prazan prostor, u koji se ubacio mladi Ivan Ilić, koji je smireno samo prosledio loptu Mitrović, a ovaj rutinski po zemlji pogodio ugao Nilanda.

48. minut - Erling Holand pokušao glavom da ugrozi gol Srbije, ali siguran Vanja Milinković - Savić

Prvo poluvreme:

43. minut - Vlahović!!!! Srbija vodi sa 1:0! Odlična akcija naše ekipe, koja je krenula od Pavlovića, koji igra fantastičnu utakmicu za sada.

Dodao je Tadiću, ovaj u prazan prostor Kostiću, koji je prošao po levoj strani, poslao loptu u peterac, odakle je Vlahović desnom nogom kroz noge savladao Nilanda!

34. minut - Kakva prilika za Dušana Vlahovića! Pokušao je glavom da matira Nilanda, ali on je nekako uspeo da je zakači i preusmeri u aut!

28. minut - Srbija se budi! Sve bolje i bolje naši reprezentativci igraju. Lopta je sve više u šesnaestercu Norvežana. Konačno je Srbija zaustavila taj početni napad domaćina. Tadić je centrirao golman Norveške loše reagovao,ali srećom po domaćine bez opasnosti po njihov gol.

20. minut - Dobar pokušaj Halanda sa distance, srećom blokira Pavlović

15. minut - Srbija do sada bezopasna, sve akcije Orlova završavaju se ispred šesnaesterca Norvežana

12. minut - Srbija i dalje bez šuta u okvir gola, Norveška je to činila u tri navrata i ofanzivnije počela ovaj duel.

5. minut - Dinamičan meč već na startu, dosta trčanja na obe strane

1. minut - Utakmica je počela! Odmah posle nekoliko sekundi, Norvežani su imali veliku šansu!

19.16 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici Lige nacija između Srbije i Norveške. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Osla!