STRAŠNA SRBIJA "Mitrogol" het-trikom razbio Šveđane u Ligi nacija, sledi ključan meč sa Norvežanima za prvu poziciju
Tanjug

Ovo peto kolo je za Srbiju rezultatski bilo manje-više nebitno, jer uprkos trijumfu mora da se pobedi Norveška u Oslu u poslednjem kolu.

Bio je to poslednji meč Srbije na domaćem terenu pred početak Svetskog prvenstva u Kataru u novembru i "Orlovi" su preokretom došli do pobede.

Nešto sporiji početak meča obeležila je bolja igra reprezentacije Srbije i velika šansa koju je Živković propustio u 14. minutu, kada je prebacio gol na asitenciju Tadića.

Već u sledećem napadu usledila je kazna. Kuluševski je kreirao veoma opasan napad Šveđana, povukao loptu i asistirao Klesonu koju uspeva da matira Vanju Milinkovića-Savića za vođstvo Švedske.

STRAŠNA SRBIJA

Vladimir Marković

Ipak, gosti su prednost zadržali nepuna tri minuta. Živković je odlično centrirao i pogodio Aleksandra Mitrovića koji trese mrežu Švedske za brz odgovor i izjednačenje Srbije, 1:1.

Nizali su se opasni napadi, dve ogromne prilike Srbije su propale, da bismo od negde 30. do 45. minuta imali zatišje pred buru, koju je ponovo pokrenuo Aleksandar Mitrović.

Najlepši trenutak na meču dogodio se u 70. minutu kada je Saša Lukić postigao prelep gol udarcem sa 20 metara od gola. Srbija je pokazala da je kvalitetnija od Švedske, stigla je do tri boda, a za prvo mesto i plasman u A Ligu nacija potrebno je da u utorak u Oslu pobede Norvešku.

U grupi A Portugal je dobio Češku sa 4:0, a Švajcarska iznenadila Španiju sa 2:1.

U ostalim mečevima, Srbija je pobedila Norvešku sa 2:1, Izrael je savladao Albaniju sa 2:1, dok je Škotska bila bolja od Irske sa 2:1.

U grupi C Severna Irska je savladala Kosovo sa 2:1, a Kipar je savladao Grčku sa 1:0.

Srbija - Švedska (4:1)

Stadion: Rajko Mitić

Sudija: Georgi Kabakov (Bugarska)

Pomoćnici: Martin Margaritov, Dijan Valkov

SRBIJA: V. Milinković-Savić - Mašović, S. Mitrović, Babić - S. Milinković-Savić, Lukić, Živković, Kostić - Tadić (k) - Mitrović, Vlahović. Selektor: Dragan Stojković

ŠVEDSKA: R. Olsen - Sundgren, Hien, Lindelof, Augustinson - Forsberg, Kajuste, Svanberg, Klasen - Kuluševski, Kuaison. Selektor: Jan Anderson

Drugo poluvreme:

89. minut - Umesto Dušana Vlahovića u igri je Luka Jović

84. minut -  Još jedna izmena u Srbiji, Ivan Ilić je zamenio Filipa Kostića

70. minut - Saša Lukić!!!! Srbija nemilosrdna prema Šveđanima!

66. minut - Nije bio previše opasan njegov pokušaj iz slobodnog udarca, Švedska se odbranila

55. minut - Kleson je probao da lobuje Vanju Milinkovića-Savića, ali je golman Srbije bio dobro postavljen. Ostaje 3:1 za "Orlove"

50. minut - Het-trik Aleksandra Mitrovića! Asistirao mu je Dušan Vlahović, a ovaj postiže i svoj treći pogodak na meču večeras!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

41. minut - Srbija konstantno napada rivala. "Orlovi" su češće u šesnaestercu protivnika.

32. minut - SMS je prošao kroz 3, 4 igrača, Vlahović je dodao Tadiću, ali ovaj nije uspeo da savlada Olsena!

27. minut - U beležnicu bugarskog sudije je upisan Andrija Živković. Sa leđa je vukao za dres Forsberga.

Alo.rs/Vladmir Marković

25. minut - Svanberg je došao u priligu da šutira sa 20-tak metara. Bio je to jak šut ali pravo u ruke golmana Srbije.

Tanjug

22. minut - Mogla je Srbija brzo da dođe do totalnog preokreta, Kostić je lepo prošao po levoj strani, centrirao, Vlahović naleteo na loptu ali je ona otišla tik pored stative.

Tanjug

15. minut - Šteta! Srbija gubi već sa 1:0!

Tanjug

10. minut - Prvi put su Šveđani došli nadomak šesnaesterca Srbije, ali bez opasnosti je prošao taj napad Skandinavaca.

4. minut - Efikasan početak, igra se na obe polovine.

1. minut - Utakmica je počela!

19.53 - Juventus poželeo sreću srpskim fudbalerima Dušanu Vlahoviću i Filipu Kostiću pred meč sa Šveđanima u Ligi nacija.

19.25 - Dobro došli na naš portal posvećen utakmici Lige nacija između Srbije i Švedske. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja sa stadiona "Rajko Mitić!"