BIĆE ŠTETA NE VIDETI IH U KATARU Mađarska igra "svetski", Salaj utišao Nemačku - finalni turnir više nije samo san

Fudbalska reprezentacija Mađarske pobedila je Nemačku posle 18 godina i to u Lajpcigu sa 1:0 i došli na korak do finalnog turnira i plasmana u baraž za odlazak na Evropsko prvenstvo.

Jedini gol na meču postigao je Adam Salaj koji se za samo tri dana i zvanično oprašta od igranja za svoju zemlju. Posle kornera koji je izveo Dominik Soboslaj, Salaj je bio najviši u skoku i matirao Ter Stegena u 17. minutu.

BIĆE ŠTETA NE VIDETI IH U KATARU Mađarska igra

Mađarima je sada potreban makar remi 26. septembra pred prepunom "Puškaš arenom" u Budimpešti kako bi osigurali prvo mestu u sudaru sa Italijanima.

"Azuri" su u isto vreme istim rezultatom (1:0) pobedili Engleze i poslali ih u B diviziju. Strelac jedinog gola bio je Raspadori u 68. minutu.

Što se tiče B divizije, Bosna i Hercegovina je pobedom nad Crnom Gorom (1:0) ušla u najjači rang, dok su Finci i Rumuni odigrali 1:1, pa će odluka o tome ko ispada u C diviziju biti poznata 26. septembra.