INTER UBEDLJIV Kolaps Totenhema u finišu
AP Photo/Gabriel Kuchta

Inter je sa 2:0 pobedio Viktoriju u Plzenju.

"Nerazuri" su se vratili na pravi put posle poraza od Bajerna u prvom kolu, dok je Viktorija upisala i drugi poraz, nakon prvog od Barselone.

Inter je dominirao od prvog do poslednjeg minuta i zasluženo je došao do pobede.

Gosti su poveli u 20. minutu a strelac je bio Džeko, koji je iskoristio zbunjenost protivničke odbrane kako bi se namestio i izuzetno precizno šutirao.

Mogao je Inter do još jednog gola i do kraja prvog poluvremena, a i početkom drugog. Lopta nije htela u gol.

Ipak, pomoć je stigla u 61. minutu kada je Buha užasnim startom nad Bareljom zarazio crveni karton.

U 71. minutu Damfriz je povisio na 0:2, što se ispostavilo kao konačan rezultat.

Totenhem se poprilično namučio protiv Sportinga i na kraju dobio "hladan tuš" i poraz od 2:0.

Sporting je time iskočio na čelo Grupe D sa dve pobede u dva meča, dok je Totenhem ostao sa tri postignuta boda.

Spursi su napadali tokom većine prvog poluvremena, ali su ostavljali mnogo prostora za kontru protivnika koji je to oberučke prihvatao.

Bilo je prilika, ali ne i golova, sve do 43. minuta kada je Rišarlison zatresao mrežu.

Ipak, pogodak je poništen zbog ofsajda (sudija Srđan Jovanović), da bi nekoliko minuta kasnije Markus Edvards, koji je ponikao u Totenhemovoj školi, izuzetnim prodorom umalo pogodio za 1:0.

Drugo poluvreme počelo je dobrom prilikom za Emersona, ali se rezultat nije menjao. Gosti su češće napadali, ali je domaćim imao šanse.

Ulazak u poslednju trećinu utakmice obeležilo je pritisak ekipe iz Lisabona, a Loris je briljirao.

Delovalo je kao da Portugalci hoće pobedu, a da su izabranici Antonija Kontea zadovoljni remijem. I to je hrabrijem donelo pobedu!

Posle nove sjajne odbrane Lorisa lopta je otišla u korner, a Paulinjo se izuzetno snašao u kaznenom rivala za opšte slavlje u Lisabonu.

Tu, međutim, nije bio kraj mukama "pevaca".

Samo nekoliko minuta kasnije Artur Gomeš, rezervista i debitant, posramio je ceo desni bok londonske ekipe.

Prodor koji će se prepričavati i onda rutinska završnica za 2:0.