HET TRIK LEVANDOVSKOG Barsa razbila Plzen, Napoli ponizio Liverpul, Bajern lako protiv Intera, Grizman doneo Atletiku pobedu u finišu
EPA-EFE/CESARE ABBATE

Fudbaleri Napolija ubedljivo su večeras na stadionu "Dijego Armando Maradona" savladali Liverpul sa 4:1 (3:0) u prvom kolu A grupe Lige šampiona.

Strelci za italijanski tim bili su Pjotr Želinski u 5 i 47. minutu, Andre Zambo Angisa u 31. i Ðovani Simeone u 44. minutu, dok je pogodak za Liverpul postigao Luis Dijaz u 49. minutu. Napolitanci su moli i do ubedljivijeg trijumfa, ali je njihov napadač Viktor Osimen promašio penal u 18. minutu.

Ranije danas u A grupi Ajaks je golovima Edsona Alvareza, Stivena Berhajsa, Mohameda Kudusa i Stivena Bergvajna savladao Rendžers sa 4:0 (3:0).

Fudbaleri minhenskog Bajerna savladali su u derbiju 1. kola C grupe na gostovanju Inter u Milanu sa 2:0 (1:0), a do trijumfa su stigli pogotkom Liroja Sanea u 25. minutu i autogolom Danila D''Ambrozija u 66. minutu.

EPA-EFE/CIRO FUSCO

U drugom meču C grupe Barselona je porazila Plzenj sa 5:1 (3:1). Het-trik za Katalonce postigao je Robert Levandovski. Prvi gol na meču postigao je Frank Kesi, a poslednji Feran Tores, dok je strelac za Plzenj bio Jan Sikora.

Klub Briž je u okviru B grupe savladao Bajer Leverkuzen sa 1:0 (1:0), dok je Atletiko Madrid savlado Porto sa 2:1 (0:0), a svi golovi na meču pali su u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena.

Domaćin je poveo preko Marija Ermoza u 92. minutu, izjednačenje Portugalcima doneo je Mateus Uribe u 96. minutu iz penala, a konačnih 2:1 postavio je Antoan Grizman u 90+11.

U okviru D grupe Sporting je na gostovanju savladao Ajntraht u Frankfurtu sa 3:0 (0:0), a Totenhem je bio bolji od Marselja sa 2:0 (0:0).

LIGA ŠAMPIONA, 1. KOLO:

GRUPA  A: Ajaks - Rendžers 4:0

GRUPA D: Ajntraht Frankfurt - Sporting 0:2

GRUPA B: Atletiko Madrid: Porto (2:1) (92' Ermozo, 96' Uribe(penal), 101' Grizman)

GRUPA C: Barselona - Plzen (5:1) (13' Kesi, 34' Levandovski, 44' Sikora, 45+3 Levandovski, 67' Levandovski, 71' Tores)

GRUPA B: Briž - Bajern Leverkuzen (1:0) (42' Sila)

GRUPA C: Inter - Bajern Minhen (0:2) (25' Sane, 66' D' Ambrozio(autogol))

GRUPA A: Napoli - Liverpul (4:1) (5' Zjelinski, 31' Angisa, 44' Simeone, 47' Zjelinski, 49' Dijaz)

GRUPA D: Totenhem - Marsej (2:0) (76', 81' Rišarlison)

KRAJ!!!

101. minut - Kakvo ludilo u Madridu! Uspeo je Antoan Grizman bukvalno u poslednjim sekundama meča da donese trijumf Atletiku!

96. minut - Uribe iz penala u samom finišu utakmice donosi vrlo verovatno bod ekipi Porta!

92. minut - Goool! Oduševljenje na "Metropolitanu"! Ermozo je postigao gol za Altetiko u nadoknadi vremena!

81. minut - Ponovo Rišarlison strelac za Totenhem!

76. minut - Konačno! "Pevci" dolaze do prednosti protiv Marseja! Niko od igrača gostiju nije motrio na Rišarlisona, koji je to uspeo da iskoristi da zabeleži vredan gol za svoju ekipu!

71. minut - Goool! Feran Tores! Barsa razbija Čehe!

67. minut - Het trik Levandovskog! Poljak je nezaustavljiv na Nou Kampu!

66. minut - Kakva nesreća za Inter! D' Ambrozio, kapiten Intera, matirao je svog golmana i tako omogućio šampionu Bundeslige da povede sa 2:0!

EPA-EFE/ROBERTO BREGANI

57. minut - Lepa prilika je to bila za Kimiha, ali odbranio se Inter

49. minut - Luiz Dijaz konačno postiže gol za "Redse"! Ali, to je još uvek ogromna prednost za Napoli!

47. minut - Goool! Ponovo Zjelinski! Ogromnu prednost ima Napoli protiv Liverpula! Kakav šok za ekipu Jirgena Klopa!

Drugo poluvreme:

45. minut - U trećem minutu nadoknade, Levandovski je postigao drugi gol na meču i sada Barsa ponovo ima dva gola prednosti protiv Plzena!

EPA-EFE/Enric Fontcuberta

44. minut - Goleada! Sikora smanjuje prednost Čeha! Ko bi rekao da će Česi dati gol Barsi uprkos slaboj igri! Đovani Simenone postiže novi gol za Napoli, pa sada Italijani imaju velikih 3:0 protiv "Redsa!

42. minut - Goool! Sila je strelac za Briž! Posle kornera doveo je Belgijance u prednost pred domaćim navijačima

34. minut - Gool! Levandovski se upisuje u strelce za Katalonce! Sigurno grabe ka trijumfu Katalonci. Česi ne mogu da im pariraju.

31. minut - Zambo Angisa je povisio prednost Napolija na 2:0! Neverovatno kakav udarac za Liverpul!

25. minut - Sane dovodi Bavarce u prednost!

18. minut - Politano je promašio penal za Napoli! Ponovo su Italijani preko jedanaesterca mogli da dođu do duplog vođstva, ali ovog puta je Alison bio siguran.

13. minut - Goool! Kesi glavom dovodi Katalonce u prednost! Potpuno zasluženo s obzirom da Španci imaju inicijativu!

8. minut - Imali su Madriđani sjajnu priliku u osmom minutu da povedu protiv Porta, ali lopta je završila preko gola

5. minut - Prvi do pogotka su došli Napolitanci! Zjelinski je iz penala pogodio, pa tako doveo u prednost Italijane protiv Liverpula!

4. minut - Na samom startu meča, Barselona je počela furiozno! Česi su veliki autsajderi na Nou Kampu

1. minut - Utakmice su počele!

20.40 - Fudbaleri Ajaksa pobedili su Rendžers sa 4:0, dok je Sporting u gostima razbio Ajntraht Frankfurt sa 0:3.

20.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen 1. kolu grupne faze Lige šampiona. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja sa fudbalskih terena širom Evrope.