BEZ POBEDNIKA U 168. VEČITOM DERBIJU Bukarijeva golčina o kojoj će se pričati, Natho sprečio poraz Partizana (VIDEO)

Dugo se čekao novi okršaj Partizana i Crvene zvezde pre svega jer je po mnogo tome bio poseban. Novi treneri na obe strane, izborena evropska jesen, nova pojačanja...

Navijači su imali čemu da se nadaju, a na nekako kao da je već tradicija da se prvi okršaj dva "večita" rivala završava nerešenim rezultatom. Tako je bilo i ovog puta (1:1), ali će svakako crveno-beli biti zadovoljniji koji ostaju na "plus sedam" u odnosu na crno-bele.

Zvezda je ozbiljno pritiskala na samom početku. Pretila iz svih oružja. Pokušavao je Strahinja Eraković, Aleksandar Popović je odbranio udarac Aleksandra Kataija, a onda u 27. minutu prava bomba!

Osman Bukari je sjajno dočekao odbijenu loptu na nekih 20 metara i od stativu je poslao u mrežu. Dugo će se prepričavati ovaj pogodak Zvezdinog ofanzivca.

Partizan je čekao pravu priliku, a najbolju je imao preko Svetozara Markovića koji je pred kraj prvog dela mogao da donese izjednačenja, ali je Borjan sjajno odbranio njegov udarac glavom.

Crveno-beli su nastavili da pritiskaju, mogli i do drugog gola, ali momenat iz 55. minuta u potpunosti je promenio tok utakmice. Katai je napravio loš potez, faulirao Živkovića i poklonio penal domaćinu.

Bibras Natho je znao da prihvati takav dar i bio neumoljiv sa bele tačke. Do kraja meča crno-beli su bili korektniji, ali su mreže mirovale, pa su oba tima morala da bude zadovoljna sa po bodom.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 1:1 (0:1)

Natho u 55. minutu (penal) za Partizan - Bukari u 27. minutu za Zvezdu

Stadion: Partizana, Sudija: Milan Mitić

PARTIZAN: Popović - Živković, Vujačić, Marković, Urošević - Belić (od 67. Jović), Traore, Dijabate, Natho, Menig (od 67. Andrade) - Rikardo (od 89. Baždar).

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Rodić (od 57. Gobeljić), Dragović, Milunović Eraković - Sanogo, Kanga - Bukari, Ivanić (od 67. Kangva), Katai (od 84. Kulibali) - Pešić (od 67. Mitrović).

90. minut - Pet minuta nadoknade!

89. minut - Van igre ide Rikardo Gomeš, a na terenu je Samad Baždar.

84. minut - Četvrta izmena u redovima Zvezde. Umesto Kataija na terenu je debitant Kulibali.

81. minut - Startovao je Eraković nad Dijabateom i dobio žuti karton.

73. minut - Velika greška Sanoga koja je mogla skupo da košta Zvezdu. Izbio je sam Rikardo na Borjana, ali je šutirao pored gola.

70. minut - Milunović pravi faul na ivici kaznenog prostora i dobija žuti karton.

69. minut - Sada preti Katai posle dobre akcije, ali njegov udarac ide preko gola.

67. minut - Po dve promene u obe ekipe. Belić ne može da nastavi meč, a menja ga Nemanja Jović, dok će Menig prepustiti mesto Andradeu. Kod gostiju Ivanića menja Kangva, a umesto Pešića na terenu je Mitrović.

62. minut - Natho je ponovo pretio, a lopta ide pored gola. Partizan opasniji u ovim momentima.

60. minut - Kanga je pretio iz velike udaljenosti, a lopta prolazi malo pored leve stative.

58. minut - Kratak prekid zbog dima koji je nastao usled bakljade navijača Partizana.

57. minut - Promena u redovima Zvezde. Milan Rodić ide van igre, a na terenu je Marko Gobeljić.

55. minut - GOOOL! Natho siguran sa bele tačke! Partizan stiže do izjednačenja!

55. minut - PENAL ZA PARTIZAN! Nakon što je proverio VAR, sudija Mitić pokazuje da je Katai napravio faul nad Živkovićem!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - Još minut nadoknade u prvom delu!

42. minut - Velika prilika za Partizan i odbrana Milana Borjana! Centrirao je Bibras Natho, a Svetozar Marković uspeo da zahvati loptu glavom, pa grudima, a golman Zvezde uz mnogo napora uspeva da sačuva svoj gol.

40. minut - Žuti karton sada za Sekua Sanoga koji je laktom zakačio Dijabatea.

37. minut - Prva ozbiljna šansa za Partizan. Menig je imao zicer, ali je promašio celu loptu sa nekih sedam, osam metara i propala je velika prilika.

27. minut - Kakav gol Osmana Bukarija! Uhvatio je na ivici kaznenog prostora odbijenu loptu Zvezdin ofanzivac i poslao je u mrežu! Ništa tu nije mogao golman Partizana!

16. minut - Nova šansa za Zvezdu. Sada je Aleksandar Katai pronašao prostor, opasno pretio, ali brani Popović.

14. minut - Seče opasan napad Zvezde Igor Vujačić tako što ruši Bukarija i dobija žuti karton.

4. minut - Dobar napad Zvezde. Bukari je odlično uposlio Erakovića, ali defanzivac crveno-belih pogađa samo spoljni deo mreže.

2. minut - Kratak prekid zbog bakljade na južnoj tribini.

1. minut - Pada u kaznenom prostoru domaćih Aleksandar Pešić, ali sudija Mitić pokazuje da se igra dalje.

20.02 - Utakmica je počela!

20.00 - Utakmica počinje minutom ćutanja u čast preminulog bišeg golmana Partizana Milutina Šoškića.

19.10 - Što se tiče klupe za rezervne igrače, šansu čekaju:

Partizan: Lukač, Ilić, Saničanin, Andrade, Šehović, Baždar, Fejsa, Terzić, Vlahović, Jović, Petković.

Crvena zvezda: Popović, Mustafa, Kangva, Nikolić, El Fardu Ben, Stanković, Leković, Srnić, Kulibali, Gobeljić, Mitrović.

18.55 - Poznati su sastavi za duel. Trener Partizana Gordan Petrić opredelio se za malo iznenađenje u veznom redu gde će od starta igrati Kristijan Belić, kao i novajlija Traore.

Popović - Živković, Vujačić, Marković, Urošević - Belić, Traore, Dijabate, Natho, Menig - Rikardo.

Što se Zvezde tiče, Miloš Milojević se opredelio da na desnom beku igra Strahinja Eraković, dok je u veznom redu ponovo Seku Sanogo.

Borjan - Rodić, Dragović, Milunović Eraković - Sanogo, Kanga - Bukari, Ivanić, Katai - Pešić.

18.52 - Kao što je i poznato, ovo je 168. po redu okršaj Partizana i Crvene zvezde. Crveno-beli imaju bolji skor sa 66 pobeda, dok su crno-beli slavili 47 puta, a čak 54 duela završena su nerešenim ishodom.

18.45 - Tokom dana pojavila se vest da bi Zvezda mogla da ostane bez "ljubimca" navijača jer postoji interesovanje iz Serije A.