Rajković začarao mrežu, Atletiko silan na startu sezone
EPA-EFE/Miguel Tona

Sjajan meč imao je golman gostiju, reprezentativac Srbije Predrag Rajković, koji je u nekoliko navrata sjajno reagovao i sprečio igrače Atletika da se raduju.

Fudbaleri Atletiko Madrida na sjajan način otvorili su sezonu u LaLigi, pobedom nad gradskim rivalom Hetafeom rezultatom 3:0 (1:0).

"Jorgandžije" su bile veoma stabilne, posebno u napadu, gde je dominirao Alvaro Morata kao dvostruki strelac i Žoao Feliks sa het-trikom asistencijama.

Morata je prvi put pogodio u 15. minutu, a vođstvo Atletika je potvrdio u 59. minutu pobegavši odbrani i zakucavši loptu u mrežu.

Tačku na meč stavio je Antoan Grizman u 75. minutu lepim udarcem sa ivice kaznenog prostora i kroz noge čuvara ispred sebe.

Srpski internacionalac u dresu Hetafe Stefan Mitrović na terenu je proveo svih 90. minuta, dok je Nemanja Maksimović zamenjen u 64. minutu.