KRAJ EVROPSKOG PUTA ZA "ČUKU" "Brđani" furiozno krenuli pa se ugasili, Tvente prejak, ide u plej-of Lige konferencija

Izuzetno hrabro je Čukarički ušao u meč protiv Tventea. "Brđani" su od početka pokazali da nisu sa belom zastavom došli u Holandiju.

Već u 5. minutu Kovač je sa dva driblinga bio u prilici da postigne pogodak.

Ali, na scenu je nastupio Luka Adžić, koji je u 7. minutu krunisao golom napadačku igru gostiju.

Međutim, to kao da je naljutilo Holanđane, pa su zaigrali maksimalno oprezno i odlučno u nastavku. Ekspresno je do preokreta došao Tvente.

Najpre je Robin Prepera doneo svom timu poravnanje,nakon što je Mohamend Badamosi skrivio gol.

Imao je priliku da izbaci loptu lagano u šesnaesterac, ali to nije učinio, pa je rezultat izjednačen. A onda, novi udarac za Čuku.

U drugom poluvremenu, viđen je mirniji ritam. Kao da su i jedni i drugi shvatili da je pobednik rešen već u prvom poluvremenu.

Maltene se nije dogodila nijedna ozbiljna prilika. Tvente je na iskustvo priveo posao kraju, u 83. minutu novi gol je postigao Rots, pa je rezultat bio kao i u Beogradu - 3:1.

Na kraju, finalni udarac "Brđanima" zadao je Colis u drugom minutu nadoknade vremena i tako samo zacementirao pobedu Tventea od 4:1, ukupno 7:2.

Holanđani će tako ići na megdan Fjorentini u borbi za grupnu fazu Lige
konferencija.

Tvente - Čukarički (4:1)

Stadion:  De Grolš Veste (Enšede)

Sudija: Kristo Tohver (Estonija)

Tvente: Unerstal - Brenet, Hilgers, Preper, Smal - Zeruki, Sadlijek - Vlap - Rots, Van Folksvinkel, Misiđan

Čukarički: Mićović - Stevanović, Kovačević, Vujadinović, Roganović - Kovač, Mijailović - Adžić, Lučić, Ovusu - Badamosi

Drugo poluvreme:

92. minut - Colis postiže novi gol za Tvente! Sada već ogromna prednost za Tvente od 4:1!

83. minut - Gol! Rots je strelac za Tvente. Holanđani sada imaju ogromnu prednost od 3:1, a ukupno vode sa 6:2.

71. minut - Bez previše prilika u drugom poluvremenu, mirnija faza meča

57. minut - Prva izmena u timu Čukaričkog. Izlaze Luka Adžić i Vladmir Lučić, a ulaze Đorđe Ivanović i Ibrahima Endiaje.

50. minut - Ovusu je opet pokazao da je jedan od boljih igrača "Čuke" na ovom meču, imao je sjajnu priliku

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

40. minut - Mićović je i sada pokušao da se upiše u strelce Tventea, sjajnu partiju prikazuje za holandski tim u prvom delu igre

34. minut - Gol! Vlap je glavom matirao golmana Čukaričkog, ušetao se u šesnaesterac i praktično rešio pitanje ukupnog pobednika.

27. minut - Pokušao je Mićović, međutim, pribrana je bila odbrana Tventea.

17. minut - Šteta! Tvente je ekspresno izjednačio! Praktično iz prve akcije, domaćin je došao do prednosti. Krivac je Mohamed Badamosi koji je pokazao zašto igra u napadu, a ne odbrani. Nakon centaršuta je fudbaler iz Gambije imao laku priliku da ispuca loptu daleko od šesnaesterca gostujuće ekipe.
Umesto toga, loptu je omašio i ona je stigla do Robina Prepera koji donosi svom timu poravnanje.

13. minut - Ovusu je pokušao iz ugla, ofanzivna igra Čukaričkog od prvog minuta!

7. minut - Goool! Luka Adžić dovodi "Brđane" u vođstvo i sada je prednost Holanđana u ukupnom zbiru 3:2!

5. minut - Kovač ponovo u dobroj akciji da postigne gol sa dva dobra driblinga, ali priseban je bio golman Holanđana

2. minut - Kovač je odmah bio u prilici da donese prednost gostima!

1. minut - Utakmica je počela!

18.42 - Šef struke Čukaričkog Dušan Kerkez, govorio je pre oficijelnog treninga na stadionu Tventea.

18.39 - Očekuje se pun stadion

- Fudbaleri Tventea otvoriće novu sezonu na svom stadionu upravo protiv Čukaričkog. Stoga se u domaćem klubu nadaju da će njihov dom "De Grol Veste", kapaciteta 30.205, biti ispunjen.

18.15 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen revanš meču 3. kola kvalifikacija za Ligu konferencija između Čukaričkog i Tventea. Na portalu Alo.rs iz minuta u minut pratite uživo dešavanja iz Holandije.