Hajduk preživeo Portugalce, u plej-ofu protiv polufinaliste Lige šampiona
Printscreen

Hrvatska ekipa je uprkos porazu u revanšu (1:0) ukupnim rezultatom 3:2 savladala Vitoriju Gimaraes i prošla dalje.

Revanš u Portugalu su obeležili brojni incidenti "Torcide" koji su pravili velike probleme organizatorima, a čak se oglasio i gradonačelnik Gimaraesa koji je rekao da im treba zabraniti da uđu na stadion.

Ipak, na kraju su Splićani ti koji su otišli zadovoljniji sa gostovanja pošto lep gol brazilskog napadača Andersona u petom minutu meča nije bio dovoljan. Možda bi igrači Vitorije i stigli do drugog gola, odnosno produžetaka, da Tigao Silva u 77. minutu meča nije dobio drugi žuti tj. crveni karton i ostavio ekipu sa minimalnim šansama za prolaz.

Hajduk neće imati lak posao u borbi za grupnu fazu, a s obzirom na to da im je poslednja prepreka ekipa Viljareala, prošlogodišnji polufinalista Lige šampiona.