PSV DOBIO TRILER PROTIV MONAKA Preokret Rendžersa, prošao i Dinamo
EPA-EFE/Olaf Kraak

PSV je posle drame izbacio Monako, a pobednik je rešen tek nakon produžetaka.  U prvom meču je bilo 1:1, a u drugom 2:2.

PSV je na poluvremenu vodio 1:0, pogotkom Firmana u 21. minutu.

U nastavku je viđen veliki preokret.

Čileanac Maripan je izjednačio u 58. minutu, a vođstvo Monaku od 1:2 doneo je Ben Jeder u 70. minutu.

Dvomeč je u produžetke odveo Gutjerez u 89. minutu.

Heroj domaćih bio je povratnik Luk De Jong, koji je savladao Nubela u 109. minutu, i doneo “filipsovcima” okršaj sa Glazgov Rendžersom u plej-ofu.

Dinamo je izbacio Šturm nakon 120 minuta fudbala u Gracu.

Ukrajinci su doneli u Austriju prednost od 1:0, ali je ona anulirana pogotkom Hojlunda u 27. minutu. To je bio i konačan rezultat nakon regularnih 90 minuta.

Šturm je od 106. minuta igrao sa desetoricom, zbog crvenog kartona Sarkarie.

Dinamo je to odmah kaznio i trijumfovao. Gol za 1:2 dao je Cigankov u 112. minutu.

Benfika je protiv Mitjilenda ostvarila dvostruku pobedu, slavivši u Danskoj 3:1. Istovetnim rezultatom u gostima slavio je Karabag protiv Ferencvaroša i izborio plej-of. Veliki podvig ostvario je Rendžers koji je u Glazgovu anulirao poraz od 2:0 protiv belgijskog Rojal Uniona i slavio na Ajbroksu 3:0.

Dinamo iz Zagreba je eliminisao bugarski Ludogorec sa ukupnih 6:3.