I HRVATI SE OBRUKALI U EVROPI Ispali od tima za koji nikada niste čuli
EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Hrvatska je ostala bez još jednog predstavnika u kvalifikacijama za Ligu konferencije.

Nakon Rijeke, koju je izbacio Đurgarden, šok na svom terenu doživeo je i Osijek, koji je izgubio od kazahstanskog Kizilžara.

Osijek je u prvom meču slavio 2:1 i u revanšu na svom stadionu bio veliki favorit da potvrdi prolaz.

U tome nije uspeo, pošto su gosti u drugom poluvremenu, prvo preko Ivaniadzea u 62, a onda i Konea u 71. minutu, režirali veliko iznenađenje.

Zaostatak iz prvog meča (0:2), nije uspela da nadoknadi Budućnost, koja je na svom terenu savladala islandski Breidablik rezultatom 2:1.

Adžić je u 86. minutu pogodio za trijumf, koji nije bio dovoljan za produžetke.

Favorizovani AZ Alkmar je nakon 1:0 u Holandiji, Tuzlu siti savladao ubedljivo kao gost rezultatom 4:0.

Slovenački Koper je nije uspeo da nadoknadi poraz na svom terenu od Vaduca (1:2). Koper je u revanšu obezbedio produžetke, ali je timu iz Lihtenštajna Sasere u 101. minutu doneo prolaz (1:1).