NIŠLIJE SE OBRUKALE Maltežani posle penala eliminisali Radnički iz Evrope

Delovalo je da će Radnički bez problema preskočiti prvu prepreku u evropskim kvalifikacijama. Onda je na red došao prvi meč na Malti i jedva izvojevan remi, ali sledio je revanš.

Svi su već videli lagan prolaz srpskog predstavnika i okršaj sa austrijskim Volfsbergerom, ali... taj meč će igrati Gzira, a ne Nišlije.

Ni ti vođstva, ni koliko, toliko bolja igra, ni veliki broj gledalaca na "Čairu", pa ni to što ih je gledao legendarni Dragan Stojković Piksi. Ništa od toga nije pomoglo fudbalerima Radničkog koji evropski put završavaju već na prvom koraku.

Prvo je Tolordava najavio da bi ovo moglo da bude vrlo prijatno veče u Nišu. Odlično se snašao nakon kornera i doneo prednost svom timu. Ipak, odmah pošto su krenuli sa centra, Maltežani uzvaćaju preko Džefersona posle smušene reakcije odbrane domaćih.

Dugo su napadali domaći nakon toga, pokušavali na sve načine da završe posao u 90 minuta i nagoveštaj toga stigao je preko Petrova u 77. koji se odlično snalazi u kaznenom prostoru rivala.

Delovalo je da je sve završeno. Usledio je prekid od sedam minuta zbog problema sa semaforom. Već su navijači razmišljali o mirnom snu nakon prolaza dalje, kada je ponovo Džeferson u 12. minutu nadoknade poslao meč u produžetke nakon novog propusta poslednje linije Radničkog.

Čak je i tada odlično krenulo po "meraklije". Igrao se 102. minut kada je sudija pokazao na belu tačku, a Pejović bio siguran. Međutim, identična situacija kao na isteku regularnog dela igre, samo što je sada Maksel bio egzekutor. Penali su odlučivali o prolasku dalje.

Šanse Radničkog brzo su pale u vodu jer su domaći čak tri puta promašivali metu, dok su gosti svaki put bivali neumoljivi i san Radničkog o Evropi okončan je već na startu kvalifikacija.

RADNIČKI NIŠ - GZIRA 3:3 (1:1) 1:3 posle penala

Tolordava u 14. minutu, Petrov u 77. minutu, Pejović u 102. minutu za Radnički - Džeferson u 15. i 90+12.minutu, Maksel u 117. minutu za Gziru

Stadion: Čair, Sudija: Andrej Čivulete (Rumunija)

RADNIČKI NIŠ: Dujmović - Aksentijević, Tolordava, Jovičić, Gaku - Arsić, Pejović, Dimić - Jovanović, Štulić, Petrov

GZIRA: Radelić-Žarkov - Dijas, Menc, Tabone, Ćosić - Skeri, Muskat, Korea Duarte - Gauči, Kolega, Džeferson

KRAJ! Petrov promašuje i Radnički ispada iz Evrope!

1:3 - Pisani pogađa!

1:2 - Novi promašaj Radničkog! Mićibući promašuje!

1:2 - Mendonza ne greši.

1:1 - Mesarović odlično izvodi penal i pogađa prvi penal za Radnički.

0:1 - Maksel siguran, vode Maltežani!

0:0 - Pejović promašuje!

KRAJ! GLEDAĆEMO PENALE!

117. minut - GOOOL! Neverovatno! Maksel ponovo pogađa, sada lopta ulazi u gol! Na samo tri minuta smo do penala!

114. minut - Prečka! Umalo da Gzira dođe do izjednačenja! Maksel je šutirao, ali mu je okvir gola stao na put.

106. minut - Počeo je drugi produžetak!

Kraj prvog produžetka!

102. minut - GOOOOL! Pejović bez greške!

101. minut - Penal za Radnički! Menc ruši Ajdara! Nije bilo dileme za sudiju Čivuletea.

91. minut - Počeo je prvi produžetak!

KRAJ! GLEDAĆEMO PRODUŽETKE!

90+12. minut - GOOOOL! Kakav šok u Nišu! Džeferson u poslednjim momentima meča koristi grešku odbrane Radničkog i vodi meč u produžetke!

90. minut - Još 12 minuta nadoknade.

86. minut - Utakmica je nastavljena nakon što je kvar otklonjen.

79. minut - Problem na "Čairu", nastao je problem sa jednim reflektorom.

77. minut - GOOOOL! Petrov! Uspeo je napadač Radničkog da pronađe prostor i loptu pošalje u gol! Nišlije stižu do zlata vrednog pogotka.

76. minut - Odličan centaršut Mićibućija, ali Lazar Jovanović je loše zahvatio loptu glavom i dozvolio Radeliću da interveniše.

70. minut - Loš klizeći start Pejovića i opravdan žuti karton od strane sudije Čivuletea.

62. minut - Tri promene u Radničkom. Mesarović, Mićibući i Tomić umesto Arsića, Dimića i Štulića.

59. minut - Užasan start Gaučija koji dobija žuti karton.

49. minut - Petrov je raspalio po lopti sa nekih 25 metara, a lopta prošla tik pored desne stative.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - Još tri minuta nadoknade.

43. minut - Sada je probao Pejović nakon povratne lopte sa nekih 18 metara. Lopta ide preko gola. Prete Nišlije u završnici prvog dela igre.

38. minut - Šansa za Štulića, ali njegov udarac ide preko gola.

15. minut - GOOOOL! Džeferson je postigao gol samo nekoliko sekundi nakon pogotka domaćih. Lopta je sa centra odmah krenula ka napadaču Gzire, on se odlično snašao i od prečku poslao je u gol.

14. minut - GOOOOL! Radnički vodi! Tolordava je strelac! Odlično je reagovao štoper Nišlija nakon kornera i doveo Nišlije do prednosti.

5. minut - Velika sada šansa za goste. Ostao je sam Džeferson, ali uspeva Dujmović da odbrani.

4. minut - Prva velika prilika za Radnički! Lazar Arsić je probao glavom, li brani Radelić. Nakon toga je probao i Petrov, ali je izblokiran.