DEBAKL LALATOVIĆA Borac se obrukao na Farskim ostrvima, kraj za Banjalučane u Evropi
Alo!/Aleksandar Đorđević

Fudbaleri Borca iz Banjaluke pošteno su se obrukali na startu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Ekipa koju sa klupe vodi Nenad Lalatović poražena je od kluba sa Farskih ostrva B36 Toršavn rezultatom 3:1, nakon penala 4:3 i tako ispala iz Evrope.

Borac je u prvom meču lako savladao na papiru mnogo slabijeg rivala sa 2:0 i očekivao se rutinski prolaz dalje.

Međutim, doživeli su debakl.

Farani su poveli u 35. minutu, ali su pred kraj prvog poluvremena ostali sa igračem manje i očekivao se preokret Borca u nastavku.

Ali, usledio je košmar za Banjalučane.

Najpre je pocrveneo Gajić u 53 minutu, a ubrzo Farani postižu još dva gola u 54. sa penala i 66. minutu

Ipak Borac vraća egal golom Tatara u 75. minutu.

Do kraja regularnog dela nije bilo promene pa je meč otišao u produžetke.

Borac je napao u produžecima, ali jalovo, Farani su odoleli i penali su rešavali pitanje prolaska dalje.

Tu se domaćini bolje snašli slavili sa 4:3 i napravili pravu senzaciju.