NESLAVAN KRAJ "ORLIĆA" Srbija ostala bez Svetskog prvenstva
FSS

Tako je Srbija završila na poslednjem mestu u grupi sa samo jednim bodom i bez šanse da se nađe na Svetskom prvenstvu.

"Orlićima" je bio dovoljan i bod protiv Austrije pa da bude na trećem mestu koje vodi u baraž protiv Slovačke, ali nisu uspeli da izbegnu poraz.

Sva tri gola "orlići" su primili posle kornera i loše reakcije u odbrani.

Austrija je povela u 25. minutu preko Kverfelda posle smušene intervencije naših odbrambenih fudbalera.

U samom finišu prvog dela, Srbija dolazi do izjednačenja, a strelac je bio Marko Lazetić. Bila je to sjajna akcija koju je nekadašnji napadač Crvene zvezde pretvorio u gol. Tako je naša reprezentacija na poluvremenu imala aktivan rezultat.

Ali, u nastavku Austrijanci stižu do pobede.

Igrao se 56. minut, kada je viđena gotovo indentična situacija kao kod prvog gola. Ponovo se štoper Kverfeld najbolje snašao u kaznenom prostoru i matirao Ognjena Lukića.

Samo deset minuta kasnije, Austrija stiže i do trećeg gola, ponovo posle udarca iz ugla, samo što je ovoga puta strelac bio Valner.

Gol nade za Srbiju postigao je Petar Ratkov u 88. minutu.

Ipak, bilo je to sve od izabranika Aleksandra Jovića koji su tako na neslavan način završili učešće na Evropskom prvenstvu.

U drugoj utakmici Grupe B Engleska je minimalnim rezultatom pobedila Izrael.

Srbija - Austrija 2:3 (1:1)

Stadion: SNP (Banjska Bistrica)

Sudija: Metju De Gabrijel (Malta)

Srbija: Lukić - Miletić, leković, Ilić, Lazić - Knežević, Petković, Stanković - Ajdar, Lazetić, Motika

Austrija: Šerf - Ivkić, Kverfeld, Valner, Omoregle - Omić, Kanurić - Demir, Jašić, Vertašnig - Knolmiler

Kraj! Bolan poraz Srbije od Austrije - 3:2!

90. minut - Igraće se još četiri minuta.

88. minut - Gooool! Petar Ratkov postiže pogodak nade za Srbiju!

85. minut - Očekivano, fudbaleri Austrije sve više gledaju kako da dobiju na vremenu u ovim momentima.

77. minut - Naši fudbaleri bez prave šanse, a vreme neumitno teče.

71. minut - Vremena je sve manje, fudbaleri Srbije moraju da krenu na sve ili ništa.

66. minut - Neverovatno! Austrija ponovo postiže gol posle kornera, strelac je ovoga puta bio Valner. Srbija sve dalje od Svetskog prvenstva.

63. minut - Veliku priliku su sada propustili naši fudbaleri, Ajdar se spetljao, lopta je nekako došla do Lazetića koji je šutirao, ali samo korner.

56. minut - Gol! Austrija ponovo vodi golom Kverfelda posle kornera. Gotovo indentična situacija kao kod prvog gola, ponovo slaba reakcije u odbrani našeg tima.

53. minut - Ponovo iz velike daljine pokušavaju Austrijanci, bez opasnosti po naš gol.

49. minut - Dobar napad Srbije, pokušao je Stanković koji je izblokiran. Biće korner.

Poluvreme! Nerešeno je, ovo je rezultat koji vodi Srbiju u baraž za Svetsko prvenstvo!

45+2 - Velika prilika za Srbiju, sjajno je prošao Motika, šutira Ajdar, ali je golman Austrije sjajno regovao i od svega samo korner.

44. minut - Gooool! Srbija dolazi do izjednačenja, strelac je Marko Lazetić. Sjajno je prošao Stanković centrirao šutirao Leković, lopta došla do Lazetića koji je sa dva metra ubacio loptu u mrežu!

42. minut - Solidan pokušaj Kanurića, lopta odlazi pored gola.

38. minut - Solidan pokušaj Ajdara sa nekih 15 metara iskosa, ali brani Šerf.

32. minut - Pritisak naših fudbalera u ovim momentima, ali se Austrijanci organizovano brane.

25. minut - Gol! Austrija vodi golom Kverfelda koji se najbolje snašao nakon udarca iz ugla.

25. minut - Sada je bilo mnogo opasnije, ponovo je probao Demir, ali je Lukić sjajno reagovao i biće korner.

24. minut - Demir je šutriao iz velike daljine, lopta odlazo preko gola.

17. minut - Najlepša akcija na meču, Ajdar se našao u prilici i izgledne situacije zamalo šutirao preko gola.

14. minut - Žuti karton za Kneževića. Čini se da je prestrogo kažnjen.

11. minut - Pokušavaju naši fudbaleri da preuzmu inicijativu, ali su još uvek bez prave prilike.

6. minut - Prva prilika na meču, šutirao je Knolmiler, lopta odlazi pored gola.

1. minut - Utakmica je počela!

19.47 - Mnogo je realnije da naša reprezentacija završi na trećem mestu što je jako važno, jer bi u tom slučaju igrala protiv Slovačke za peto mesto koje vodi na Svetsko prvenstvo.

19.40 - Da bi se Srbija plasirala u polufinale potrebno je da pobedi Austriju sa četiri gola razlike, ali i da Engleska savlada Izrael sa tri gola razlike.

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen trećem kolu Evropskog prvenstva za omladince u kom se sastaju Srbija i Slovačka. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Slovačke.