SRBIJA IZVUKLA BOD U NADOKNADI "Orlići" u meču punom preokreta remizirali sa Izraelom na otvaranju Evropskog prvenstva

Bio je ovo veoma važan meč u kom je Srbija ipak došla do boda i to zahvaljujući pogotku Stefana Lekovića u trećem minutu sudijske nadoknade.

Izabranici Aleksandra Jovića su došli na prvenstvo sa velikim ambicijama, a gol u 93. minutu i izbegnut neuspeh bi mogao da bude bitan za dalji razvoj situacije u grupi B u kojoj su još Engleska i Austrija.

"Orlići" su odlično otvorili meč i poveli u osom minutu golom Marka Lazetića. Bila je to odlična akcija našeg tima, a u ulozi asistenta našao se Nemanja Motika.

Međutim, samo devet minuta kasnije je izjednačenje stiglo golom Oskara Glouka.

Do kraja poluvremena promene rezultata nije bilo, pa se na odmor otišlo sa nerešenim ishodom - 1:1.

U nastavku smo videli vrlo izjenačenih 45 minuta.

Izrael je do vođstva došao u 74. minutu uz mnogo sreće. Posle pogođene stative i spasene čiste šanse na gol-liniji, Ahmed Said Ibrahim uspeo je da ugura loptu u mrežu.

Imali su Izraelci još nekoliko prilika, dok su naši igrači delovali prilično smušeno.

Ipak, u trećem minutu nadoknade Knežević je pogodio prečku sa ivice kaznenog prostora, a Leković odbitak glavom uspeo da smesti u mrežu i donese izjednačenje.

U narednom kolu naši momci će igrati protiv Engleske u sredu od 20.00, a tri dana nakon toga će u istom terminu igrati protiv Austrije.

Srbija - Izrael 2:2 (1:1)

Strelci: Lazetić u 9 i Leković u 93. za Srbiju, Glouk u 17 i Ibrahim u 74. za Izrael.

Stadion: Žiar nad Hronom (Slovačka)

Sudija: Nobre (Portugal)

Srbija: Lukić - Krsmanović, Lepović, Ilić, Lazić - Stanković, Petković (od 61. Miletić), Gordić (od 46. Knežević), Miladinović, Motika - Lazetić (od 46. Ratkov)

Izrael: Gliklič - Tomer, Lempkin, Israelov, Edri - Madmon, Kancepolski, Glouk - Turgeman, Lugasi, Jifrah

Kraj meča! Remi Srbije i Izraela na otvaranju Evropskog prvenstva - 2:2!

93. minut - Gooool! Srbija dolazi do izjednačenja golom Stefana Lekovića.

90. minut - Igraće se još četiri minuta nadoknade.

88. minut - Ponovo prete Izraelci, naši nikako da se oporave posle primljenog gola.

83. minut - Još jedna velika prilika za Izrael, sjajno brani Lukić.

81. minut - Nova šansa za Izrael, Ibrahim pogađa prečku iz slobodnog udarca.

75. minut - Velika prilika za Nemanju Motiku, ali brani golman Izraela.

74. minut - Gol, Izrael vodi od 74. minuta, bio je to pravi karambol u našem kaznenom prostoru, a Izraelci su uz mnogo sreće poveli golom Ibrahima.

66. minut - Omladinci Srbije imaju inicijativu, ali nema promene rezultata.

60. minut - Dobra lopta za Stankovića, ipak je brži bio golman Izraela Gliklič.

58. minut - Dobra prilika za Izrael, srećom izblokiran je udarac Gluha.

52. minut - Izgledna prilika za Srbiju, ali je Petković ipak slabo šutirao.

50. minut - Motika je lepo prošao po levoj strani, ipak mu je lopta pobegla i završial u gol-autu.

46. minut - Selektor Srbije Aleksandar Jović napravio je dve izmene na poluvremenu, Lazetić je izašao Ratkov ušao, umesto Gordića ušao je Knežević.

45. minut - Poluvreme, nerešeno je - 1:1. Srbija je povela u osmom minutu golom Lazetića, ali je samo devet minuta kasnije uzvratio Glouk.

40. minut - Miladinović je sjajno prošao, nanizao nekoliko protivničkih fudbalera, ali je onda "zaboravio" loptu, pa se Izrael izvukao.

37. minut - Ponovo se spetljao golman Izraela, ali Lazetić to nije uspeo da kazni.

31. minut - Stativa! Au, kakva prilika za Srbiju posle kornrera, šutirao je Ilić, ali pogodio je stativu.

28. minut - Nespretna reakcija golmana Izareal, ali je ispravio svoju grešku, ostaje 1:1.

SRBIJA IZVUKLA BOD U NADOKNADI

25. minut - Velika prilika za Izrael, ali je šut Lugasija izblokirao Ilić, biće korner.

24. minut - Dobar napad Srbije, ali Lazetić nije baš najbolje zahvatio loptu i propustio je priliku da ozbiljnije pripreti iz ove situacije.

22. minut - Slobodan udarac za Izrael, lako su se odbranili naši igrači.

19. minut - Ambiciozan šut Krsmanovića iz velike udaljenosti, lak posao za golmana Glikliča.

17. minut - Gol! Izreal dolazi do izjednačenja, Glouk je strelac, bio je to precizan šut sa oko 20 metara i sada je nerešeno.

13. minut - Motika raspoložen za igru, zadaje mnogo problema Izraelcima.

11. minut - Pokušali su Izraelci odmah da uzvrate, ali odlično deluje odbrana Srbije.

8. minut - Goooool! Srbija vodi, sjajno je prošao Motika, uposlio Lazetića a ovaj našoj doneo vođstvo!

6. minut - Prvi pokušaj Izreala, ali je Glouk šutirao preko gola.

3. minut - Evo prve prilike, Lazetić je dobio dugu loptu, golman Izraela je delovao dezorijentisano, ali je njihov štoper odlično reagovao i sprečio naš tim da dođe do ranog vođstva.

1. minut - Utakmica je počela!

17.15 - Polufinalisti prvenstva Evrope obezbediće učešće na Svetskom prvenstvu.

17.07 - Srbija je u teškim odloženim kvalifikacijama pre dve nedelje zauzela prvo mesto u grupi i izborila plasman na Evropsko prvenstvo, što već veliki uspeh.

17.00 Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici prvog kola Evropskog prvenstva za omladince između Srbije i Izraela. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Slovačke.