FRANCUSKA ZAKUCANA ZA DNO TABELE Sudija pogurao Hrvatsku protiv svetskog prvaka
AP Photo/Thibault Camus

Hrvati su došli do velikog podviga u reprizi finala Svetskog prvenstva od pre četiri godine, kada je Francuska slavila 4:2.

Istini za volju, "vatreni" su u dobroj meri imali pomoć sudije Orela Grinfelda koji je imao nekoliko krajnje diskutabilnih i čudnih odluka.

Dosudio je Izraelac penal za Hrvatsku u petom minutu i to nakon, pomalo smešnog pada Antea Budimira kada je Ibrahima Konate naslonio ruku na njegova leđa bez ikakve upotrebe sile. Budimir je pao kao pokošen što je bilo dovoljno Grinfeldu da dosudi penal uz veliku pobunu domaćih navijača. Precizan je bio Luka Modrić i ispostaviće se već tada postavio konačan rezultat.

U nastavku je još nekoliko puta sudija donosio odluke na štetu prvaka sveta, pa su Hrvati uspeli da sačuvaju prednost i dođu do velike pobede.

Francuzi tako nakon četiri odigrane utakmice nemaju nijedan trijumf, uz samo dva osvojena boda što ih stavlja na poslednje mesto na tabeli.

Sa druge strane, Hrvatska je druga na tabeli sa sedam bodova.

U istoj grupi, Danci su sa sigurnih 2:0 golovima Vinda i Skov-Olsena pobedili Austriju i tako ostali na čelu tabele.