SRBIJA U POLUFINALU EVROPSKOG PRVENSTVA Neverovatni "orlići" napravili podvig
FSS

"Orlići" su u četvrtfinalu pobedili Dansku - 2:1, na stadionu ,,Nes-Ciona" u Izraelu.

Srbija ima novu zlatnu generaciju i na njenom čelu centarfora za budućnost - Jovana Miloševića koji je postigao gol za pobedu. Inače, on je bio strelac na svakoj utakmici od početka prvenstva Evrope.

Samo što je počela utakmica, "orlići" su poveli. Igrao se treći minut kada je gol postigao Jan Karlo Simić, koji je sjajno reagovao na centaršut Stankovića.

Danska je izjednačila u 48. minutu golom Hojlunda.

A, onda na scenu stupa fenomenalni Milošević koji gol vredan plasmana u polufinale psotiže u 64. minutu. Primio je loptu grudima, otvorio sebi prostor i postigao sjajan gol!

Srbija će u polufinalu igrati protiv Holandije koja je eliminisala Italiju.

Srbija - Danska 2:1 (1:0)

Stadion: Nes-Ciona

Sudija: Andrej Čivulete (Rumunija)

Srbija: Lijeskić – Simić, Majstorović, Serafimović, Bukinac – Đekić, Stanković, Džodić, Šljivić – Bubanj, Milošević

Danska: Sander – Bakit, Vra-Jensen, Nibo, Groso – Narti, Bek, Biskov – Sahsa, Hejlund, Kvist.

Kraaaaj! Srbija je u polufinalu Evropskog prvenstva!

90. minut - Igraće se još šest minuta.

89. minut - Mateja Radonjić na terenu umesto Mateje Bubnja.

80. minut - Srbija pred velikom pobedom.

73. minut - Jeziv sudar glavama Majstorovića i Simelhaka, obojica će morati da izađu iz igre.

SRBIJA U POLUFINALU EVROPSKOG PRVENSTVA Neverovatni

Printscreen UEFA

70. minut - Period igre kada Danska ima inicijativu i pokušava ponovo da dođe do izjednačenja.

64. minut - Goool! Srbija vodi golom fenomenalnog Miloševića. Primio je loptu grudima, otvorio sebi prostor i postigao sjajan gol! Milošević je na svakoj utakmici postigao gol.

59. minut - Period igre kada Srbija ima inicijativu.

54. minut - Velika prilika za Srbiju u kojoj se ponovo našao Bubanj, ali ponovo kao pobednik izlazi golman Danske Sanader.

52. minut - Serensen solidno šutira, lepa parada Lijeskića.

48. minut - Gol! Danska dolazi do izjednačenja. Samo što je počelo drugo poluvreme, Danci su poravnali rezultat preko Hojlunda.

45. minut - Poluvreme! Srbija vodi protiv Danske, blizu je neverovatnog uspeha i plasmana u polufinale.

39. minut - Najbolja šansa za Dansku. Hejlund je šutirao, ali ostaje 1:0 za našu selekciju.

36. minut - Prvi žuti karton na utakmici, dobio je Narti posle oštrog faula nad Džodićem na sredini terena.

30. minut - Odličan šut Miloševića, Sander brani uz mnogo muke, ostaje 1:0 za našu reprezentaciju.

24. minut - Novi pokušaj naših fudbalera, Bubanj je šutirao glavom, pravo u Sandera.

20. minut - Udarac Šljivića, ali bez većih problema za golmana Danaca.

17. minut - Solidan pokušaj Danaca, lopta odlazi pored gola.

13. minut - Umalo da Srbija duplira prednost. Golman Danske istrčao je na više od 40 metara od svog gola i veoma nesigurno reagovao, međutim Bubanj nije uspeo da iskoristi lošu reakciju Sandera.

8. minut - Danska sada pokušava da uzvrati, ali bez konkretne prilike.

3. minut - Gooool! Srbija vodi 1:0 golom Simića! Jan Karlo Simić je sjajno reagovao na centaršut Stankovića iz slobodnog udarca i glavom poslao loptu u mrežu.

1. minut - Utakmica je počela!

16.14 - Sa druge strane, Danska je prvenstvo krenula porazom od Švedske (2:1), da bi onda savladala Škotsku (3:1), pa Portugaliju (3:1).

16.10 - Srbija je do četvrtfinala došla osvajanjem drugog mesta u grupi. Najpre je remizirala sa Belgijom (1:1), pa pobedila Tursku (2:1), da bi odigrala nerešeno sa Španijom (1:1).

16.04 - Pobednik ovog meča u polufinalu igraće protiv Holandije koja je eliminisala Italiju sa 2:1.

16.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen četvrtfinalu Evropskog prvenstva za igrače do 17 godina u kom se sastaju Srbija i Danska. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Izraela.