BETIS JE OVO ČEKAO 17 GODINA Račić posle penal serije ostao bez trofeja, Kup Kralja ima novog vlasnika
EPA

Fudbaleri Real Betisa osvojili su Kup Kralja nakon što su u finalu u Sevilji bili bolji od Valensije posle boljeg izvođenja jedanaesteraca (1:1 posle 120 minuta igre).

Reprezentativac Srbije Uroš Račić postigao je jedan od pet penala za svoj tim, ali je promašaj Junusa Musaha u četvrtoj seriji značio da peha ide zeleno-belima.

Betis je posle 17 godina uspeo da dođe do trofeja i stavi tačku na sjajnu sezonu za klub. Oni su i poveli u 29. minutu golom Borhe Iglesisa, a izjednačio je Hugo Duro u 40. Nakon toga nije bilo većih uzbuđenja sve do penal serije.

Pred Betisom je sada borba za Ligu šampiona i četvrto mesto u Primeri, dok je Valensiji ovo bila jedina šansa da se domogne Evrope i novog trofeja u vitrini.