Rendžers posle produžetaka izbacio Bragu i plasirao se u polufinale Lige Evrope
EPA-EFE/MARK RUNNACLES

Rendžers je na svom terenu nakon produžetaka pobedio Bragu sa 3:1.

Bio je to duel dva bivša protivnika Crvene zvezde u ovom takmičenju.

Nakon poraza u Portugalu od 1:0, u revanšu u Glazgovu ekipa Rendžersa je posle 90 minuta pobedila sa 2:1, pa se otišlo u produžetke.

Činilo se da će škotski tim mnogo ranije rešiti pitanje ukupnog pobednika. Vodili su nakon prvog poluvremena sa 2:0 i imali igrača više. Poveli su golovima Džejmsa Tavernijera u drugom i 44. iz penala.

Braga je drugo poluvreme imala igrača manje pošto je u 42. minutu crveni karton dobio Brazilac Vitor Tormena.

Ipak, Portugalci se nisu predavali i uspeli su u 83. minutu da smanje vođstvo domaćeg tima golom Davida Karma.

Međutim, Kemar Ruf je u 101. minutu postigao treći gol za Rendžers. Kada je četiri minuta kasnije crveni karton dobio Medeiroš i Braga ostala sa dva igrača manje, bilo je jasno da će Škoti u polufinale.

Parovi polufinala Lige Evrope su Vest Hem - Ajntraht i Lajpcig - Rendžers.