AFRIČKI BARAŽ ZA MUNDIJAL! Salah se osvetio Maneu, krupni koraci Alžira i Tunisa!
EPA/ KHALED ELFIQI

Egipat se osvetioSenegalu za poraz u finalu Afričkog kupa nacije i minimalnim rezultatom napravio prvi korak ka Mundijač

Strelac jedinog gola bio je senegalski fudbaler Salijus Sis. Fudbaler Nansija je u četvrtom minutu meča zatresao sopstvenu mrežu, do kraja meča rezultat je ostao isti.

Jedina utakmica baraža završena bez golova bila je između Gane i Nigerije, dok su DR Kongo i Maroko odigrali rezultatom 1:1.

Domaća reprezentacija je povela u 12. minutu golom Joanea Vise, a priliku da izjednači Maroko je propustio u 54. minutu kada je Rajan Mae promašio penal.

Ipak uspelu da stignu do izjednačenja golom Tarika Tsudalija u 76. minutu.

Tunis se takođe približio Mundiujalu pobedom nad Malijem u gostima. Zaslužan za to je fudbaler Malija Musa Sisoko koji je u 36. minutu postigao autogol.