RONALDO I TADIĆ BEZ ČETVRTFINALA! Atletiko srušio "crvene đavole"  na "Old Trafordu", Nunjez šokirao "kopljanike" u Amsterdamu!

Fudbaleri Benfike pobedili su Ajaks ukupnim rezultatom 3:2, dok je
Atletiko iz Madrida savladao sa 1:0 u Mančesteru "crvene đavole",
a ukupno 2:1!

Ekipa Dijega Simeonea slavila je na gostovanju u Engleskoj minimalnim rezultatom, a strelac jedinog gola je bio Renan Lodi u 41. minutu igre.

Junajted je bio bolji rival na početku susreta, a centralnu ulogu imao je krilni fudbaler Rangnikove ekipe Entoni Elanga.

Međutim, proigrao je u nastavku Atletiko. Jedan udarac Rodriga De Paula iz daljine, poništen gol Žoaa Feliksa zbog ofsajda, ali, ono najvažnije, naposletuku gol Renana Lodija. Sve je krenulo od De Paula koji je pronašao Feliksa. Mladi Portugalac je petom proigrao Grizmana, a ovaj slabijom desnom centrirao i našao brazilskog beka na drugoj stativi. To je debitantski pogodak na 25. meču u kontinentalnom takmičenju za Lodija.

RONALDO I TADIĆ BEZ ČETVRTFINALA! Atletiko srušio

To će se ispostaviti i odlučujući pogodak na ovom meču.

Fudbaleri Benfike eliminisali su Ajaks u osmini finala Lige šampiona, pobedom u Amsterdamu od 1:0.

"Orlovima" je to bilo dovoljno, da nakon lisabonskih 2:2, iz takmičenja izbace tim, koji je kao kapiten predvodio Dušan Tadić.

EPA/ Kiko Huesca

Pobedonosni gol za Benfiku postigao je Darvin Njunjes u 77. minutu.

Nakon primljenog gola, Ajaks je pokušavao da izbori bar produžetak, ali prave šanse su izostale.

Benfika će se naći na žrebu za četvrtfinale, koji je na programu u petak u Nionu.

Mančester junajted-Atletiko Madrid (0:1)

Stadion: Old Traford (Mančester)

Sudija: Slavko Vinčić (Slovenija)

Mančester junajted: De Hea - Dalo, Varan, Megvajer, Teljes - Mektomini, Fred - Sančo, Fernandeš, Elanga - Ronaldo. Trener: Rangnik

Atletiko Madrid: Oblak - Himenez, Savić, Reinildo - Ljorente, De Pol, Erera, Koke, Lodi - Feliks, Grizman. Trener: Dijego Simeone

Ajaks-Benfika (0:1)

Stadion: Johan Krojf Arena (Amsterdam)

Sudija: Karlos del Sero (Španija)

Ajaks: Mazarui, Timber, Martinez, Blind - Alvarez, Berghujs, Gravenberh - Entoni, Ale, Tadić. Trener: Ten Hag

Benfika:  Vlahodimos - Žilberto, Otamendi, Vertongen, Grimaldo - Everton, Fajgl, Tarabt- Silva, Nunjez, Ramos. Trener: Verisimo

Drugo poluvreme:

90.minut - Benfika čuva rezultat, sve manje vremena za Ronalda i drugove da izbore četvrtfinale!

84.minut - Huan Mata ulazi u igru!

77.minut - Benfika vodi 1:0, kakav šok za Tadićev Ajaks! Pogodak Nunjeza!

77.minut - Dve velike prilike za Mančester! Oblak smireno odreagovao i sprečio izjednačenje

67.minut - U igri su Rašford, Matić i Pogba koji su zamenili Elangu, Mektominija i Fernandeša

64.minut - Uspešno zaustavlja napade Ajaksa Benfika, Atletiko čuva prednost na "Old Trafordu"

59.minut - Sančo je imao konačno veliku priliku za domaći tim

54.minut - Fenomenalno je kapiten Ajaksa izbacio iz igre Otamendija, ali je sa ivice šesnaesterca gađao pored gola

49.minut - Krenuli su u napad "crveni đavoli", njima ova rezultat ne ide u prilog

46. minut - Odmah na startu je domaći tim imao veliku priliku za izjednačenje preko Elange

Poluvreme:

45.minut - Potpuno neočekivan pogodak za Madriđane s obzirom da su većim delom meča dominirali domaći igrači

41.minut - Lodi pogađa za 1:0!

31.minut - Postigao je gol Atletiko, ali iz ofsajda!

27.minut - Nepromenjena situacija na obe utakmice - dominiraju obe domaće ekipe, ali nema pogodaka

19.minut -Vrši presing Mančester, za sada odoleva odbrana gostiju

15. minut - Konačno dobra prilika za Atletiko - De Pol je šutirao pravu u De Heu

14.minut - Potpuna dominacija Ajaksa, ali za sada bez pogodaka

13.minut - Domaćin na Ostrvu diktira tempo, veliku priliku imao je Elanga

8.minut - Sebastijan Ale je na asistenciju Dušana Tadića postigao gol, ali je pogodak poništen zbog ofsajda u kojem je prethodno bio srpski fudbaler

6.minut - Zapretili su fudbaleri Ajaksa, ofanzivno oba tima kreću od početka

3.minut - Prva ozbiljnija šansa na meču za "crvene đavole"

1.minut - Počele su utakmice u Mančesteru i Amsterdamu!

20.30 - Dobrodošli na naš blog posvećen revanš utakmicama osmine finala Lige Šampiona između Mančester Junajteda i Atletiko Madrida, odnosno Ajaksa i Benfike. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Mančestera i Amsterdama.