NOVI KIKS BAJERNA Frajburg slavio u goleadi
EPA-EFE/RONALD WITTEK

Bio je ovo drugi uzastopni remi šampiona Nemačke u domaćem prvenstvu pošto su u prošlom kolu remizirali sa Bajer Leverkuzenom.

Hofenhajm je poveo u 32. minutu golom Baumgartnera.

Bajern je uspeo da uzvrati u samom finišu prvog dela. Levandovski je u trećem minutu nadokande sjajno skočio u šesnaeastrcu na centaršut Kimiha za 1:1. Ispostavilo se da je tad postavljen konačan rezultat.

Usledila je totalna ofanziva Bajerna u nastavku, ali Gnabri, Sane, Musijala i Čupo Moting nisu uspeli da nađu put do mreže.

Frajburg je posle velike borbe savladao Volfsbrug 3:2 i nastavio borbu za Ligu šampiona. Vodili su domaći na poluvremenu 2:0 preko raspoloženog Grifa, koji je pogodio u 7. i 44. minutu. Kruse u 52. i Arnold u 84. su doneli izjednačenje Volfsburgu, ali je Šloterbek u 87. minutu doneo tri boda domaćima.

Union Berlin i Štutgart su podelili bodove - 1:1.