PENALI OPET DONELI SREĆU EGIPTU! Salahovi "faraoni" u finalu Afričkog kupa nacija
EPA-EFE/FOOTOGRAFIIA

Egipat je bio bolji od Kameruna i to posle boljeg izvođenja penala - 3:1, pošto nakon 120 minuta igre nije bilo golova.

Junak meča bio je golman "faraona" Gabasaki, koji je odbranio dva penala, i tako doneo svom timu meč za kontinentalnu titulu.

Gabasaki je odbranio udarce Harolda Mukudija i Džejmsa Silikija, dok je Klinton N'Đie bio jako neprecizan u četvrtoj seriji.

Golove za Egipat sa penala postigli su Zizo, Mohamed Abdelmonem i Mohanad Lašen, dok je jedini gol za Kamerun postigao Vinsent Abubakar.

Jedinu pravu priliku u pdoružetku imao je Egipat i to preko Salaha u 108. minutu, ali je njegov udarac sa ivice kaznenog prostora za malo bio neprecizan.

Kako nije bilo promene do kraja, putnika za finale morali su da reše penali.

Egipat će u finalu igrati protiv Senegala koji je dan ranije pobedio Burkinu Faso sa 3:1.