DORTMUND NASTAVIO POTERU ZA BAJERNOM Union Berlin "gazi" ka Ligi šampiona!
EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Dortmund je tako nastavio poteru za vodećim Bajernom za kojim zaostaju tri boda, ali imaju i meč više.

Borusija je sjajno počela susret i preko Halanda povela već u 6. minutu da bi u sudijskoj nadoknadi prvog polvuremena, Andrej Kramarić doneo Hofenahjmu izjednačenje. Bio je to njegov 100. gol u dresu Hofenhajma.

U drugom poluvremenu, Marko Rojs u 58. minutu vraća vođstvo Dortmundu, da bi autogol Rauma u 66. minutu doneo Borusiji prednost od 3:1, a konačnih 3:2 postavio je Ruter u 77. minutu.

NAVIJAČI U NEVERICI Mitrovića nema u protokolu!

Union Berlin je nastavio sa sjanim partijama. Tim iz prestonice Nemačke je kao gost savladao Borusiju Menhengladbah sa 2:1.

Union je četvrti na tabeli i nastave li ovako smeši im se plasman u Ligu šampiona.

Bajer Leverkuzen je deklasirao Augzburg - 5:1.

EVERTON NASTAVLJA DA TONE Džerard slavio na "Gudisonu"

Leverkuzen je poveo već u 9. minutu preko Belarabija, da bi u 24. minutu Musa Dijabi povisio na 2:0 i tim rezultatom se prvo poluvreme i završilo.

U nastavku je Arne Majer u 62. minutu smanjio na 2:1, da bi Dijabi postigao još dva pogotka, prvi u 65. i drugi u 69. minutu za velikih 4:1, da bi konačnih 5:1 postavio Lukas Alario u 81. minutu utakmice.