NAPOLI RUTINSKI SA MIHINOM BOLONJOM Specija u poslednjoj sekundi šokirala Milan
Massimo Paolone/dpa via AP

Napoli je lako izašao na kraj sa ekipom Siniše Mihajlovića i ostao u trci za titulu, pošto se nalazi na trećem mestu sa četiri boda manje od vodećeg Intera uz meč više.

Dvostruki strelac za goste bio je Hirving Lozano, prvo u 20, a onda i u 47. minutu.

Milan je na svom "San Siru" doživeo šokantan poraz od Specije rezultatom 1:2.

Milan je u finišu prvog poluvremena najpre propustio veliku šansu da povede, pošto je Teo Ernandes promašio penal, gađao je pored gola. Međutim, samo minut kasnije, posle jedne duge lopte, Leao je iskoristio lošu reakciju odbrane Specija za 1:0.

Specija je do izjednačenja došla u  64. minutu, nakon akcije po levoj strani i centaršuta Verdea, Agudelo je sa peterca šutirao i poravnao rezultat.

Pravi šok usledio je nakon kontre u poslednjim trenucima meča, Đasi je ostao sam na drugoj stativi, sjajno je primio loptu i pogodio za 1:2.

Milan je tako propustio šansu da prestigne Inter, dok je Specija osvojila možda i ključne bodova u borbi za opstanak.