SRBI JEDINI PRETE REALU Sevilja prati Madriđane (VIDEO)
EPA-EFE/ROMAN RIOS

Fudbaleri Viljareala, osvajača Lige Evrope, pobedili su na svom terenu Levante 5:0 u utakmici 19. kola La Lige.

Dva gola za pobednički tim postigao je Đerard Moreno u 37. i 79. minutu, mrežu Levantea pogađali su i Bulaj Dia u osmom, Pau Tores u 13. i Manu Trigeros u 74. minutu.

Fudbaleri Viljareala će u narednom kolu dočekati branioca titule Atletiko Madrid, dok će Levante prvu pobedu u sezoni pokušati da upiše protiv Majorke na svom terenu.

Sevilja je na asistenciju Ivana Rakitića golom Lukasa Okamposa u 58. minutu pobedila Kadiz u gostima i najozbiljniji je, tačnije kako stvari stoje jedini konkurent vodećem Realu za titulu.

Nemanja Gudelj je na mestu beka odigrao ceo meč za goste, Marko Dmitrović je ostao na klupi za rezerve.

Osasuna je povela u 10. minutu protiv Atletika 1:0, ali je potom Oihan Sanset het-trikom doneo pobedu ekipi iz Bilbaa 3:1.