HAOS Dušan Tadić golom rešio derbi, ali niko ne priča o tome, već o paklenom napadu huligana pred meč (FOTO, VIDEO)
EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Branilac titule Ajaks je u derbiju 17. kola Eredivizije kao gost u Roterdamu pobedio Feknord 2:0 na "De kajpu".

Senesi je u 44. minutu autogolom doneo prednost Kopljanicima iz Amsterdama, a trijumf je sa bele tačke potvrdio kapiten Ajaksa i reprezentacije Srbije Dušan Tadić u 81. minutu.

Ono što je privuklo više pažnje je uvertira meča.

Ajaks prvo nije želeo da na meč dođe autobusom pošto su pomno praćeni postovi na društvenim mrežama koji su pozivali na nasilje.

Jedan od razloga je i letošnji prelazak reprezentativca Holandije Stivena Berhujsa iz Fejenorda u Ajaks.

To što su takve objave utihnule pred sam meč policija Roterdama je ocenila kao zatišje pred buru.

Bili su u pravu. Pred meč - nemile scene.

Vandalizma domaćih navijača, pokušali su da se obračunaju sa članovima gostujućeg sastava pre dolaska na stadion.

Haos je usledio kada su vandali shvatili da autobus sa igračima ide na zadnji ulaz, a ne kao i do sada na glavni.

Stampedo, baklje... Policija je imala pune ruke posla.