IZMAKLA LIGA ŠAMPIONA, A SADA I TITULA Murinjova kaznena ekspedicija promarširala Bergamom (VIDEO)
EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Timu iz Bergama krenula su kola nizbrdo.

Prvo je Atalanta imala zicer u grupnoj fazi Lige šampiona, igrala je kod kuće protiv Viljareala i pobeda je vodila u osminu finala, ali su Zapata i družina poraženi i bitke nastavljaju u Ligi Evrope.

Usledio je nastavak Serije A, bitka za titulu, a Atalanta je omanula na svom terenu, skalp je crno-plavima skinula rimska Vučica.

Roma je pobedia u gostima Atalantu 4:1 u 18. kolu Serije A.

​Roma je povela već u prvom minutu golom Tamija Abrahama, u 27. minutu je Nikolo Zaniolo duplirao prednost gostujućeg tima, da bi Luis Murijel u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena smanjio na 1:2.

Štoper Kris Smoling je 72. minutu povisio na 3:1 posle ubacivanja lopte u peterac iz slobodnog udarca, pružio je nogu i matirao Musa, a konačan rezultat postavio je Abraham svojim drugim golom u 82. minutu.

Fudbaleri Rome će u narednom kolu Serije A dočekati Sampdoriju, Atalanta će gostovati Đenovi.