RADOST U LISABONU Radonjićeva Benfika prošla u osminu finala, Barsa ide u Ligu Evrope (VIDEO)
EPA-EFE/TIM KEETON

Od 16 učesnika osmine finala Lige šampiona poznato je 15, poslednjeg će dati duel Atalanta - Viljareal, odložen zbog snega u Bergamu.

Bajern je razbio Barselonu i poslao je u 1/16 finala Lige Evrope, gde će na megdan jednom od drugoplasiranih timova iz neke od grupa.

Šansu je iskoristila Benfika Nemanje Radonjića (nije igrao zbog povrede) i pretekla Katalonce pobedivši Dinamo 2:0 u Lisabonu.

Jang bojs se remijem u Mančesteru oprostio od Evrope, kapiten Crvenih đavola bio je Nemanja Matić.

Bajern - Barselona 3:0 (Miler 34, Sane 43, Musiala 62)

Benfika - Dinamo Kijev 2:0 (Jaremčuk 16, Žilberto 22)

Mančester Junajted - Jang bojs 1:1 (Grinvud 9 - Rider 42)

Atalanta - Viljareal odložen meč za sutra zbog snega

Salzburg - Sevilja 1:0 (Okafor 50)

Volfsburg - Lil 1:3 (Jilmaz 11, David 72, Gomes 78)

89. minut: Štefen je smanjio u Nemačkoj, Volfsburg - Lil 1:3.

78. minut: Još jedan mat na Folcvagen areni, sada je asistent Gomes bio u ulozi strelca, sa desetak metara je poslao loptu ispod golmana, Volfsburg - Lil 0:3.

72. minut: Pred kaznenim je David dobio loptu od Gomesa, povukao je koji korak unutar, a onda gađao bliži ugao, prizeman udarac, lopta se od stative odbila u mrežu, Volfsburg - Lil 0:2.

64. minut: Đordan je s leđa oborio rivala u kontri, dobio je drugi žuti karton - crveni, Sevilja je ostala sa igračem manje.

62. minut: Dejvis je probio po levoj strani, lopta mu je umalo utekla preko linije, ali je uspeo da je zavrne u peterac, nogu je na četiri metra između nekoliko rivala postavio Musiala i matirao Ter Štegena, Bajern - Barselona 3:0.

50. minut: Adejemi je ubacio sa leve strane, Okafor je utrčao na peterac i samo postavio nogu, Salzburg - Sevilja 1:0.

Posle 20 godina Barselona je na pragu eliminacijeu grupnoj fazi.

2. POLUVREME:

43. minut: Potegao je Sane sa 25 metara i probušio Ter Štegena na golu, Bajern - Barselona 2:0.

42. minut: Domaći su izgubili loptu pred kaznenim, Fabian Rider je sa 18 metara gađao dalji ugao i pogodio rašlje, Mančester Junajted - Jang bojs 1:1.

34. minut: Kontra Bavaraca, loptu je Levandovski dovukao do peterca, kada je ostao bez rešenja podigao je na drugu stativu gde je utrčao Miler i glavom poslao u mrežu, Bajern - Barselona 1:0.

22. minut: Verbič je greškom vratio loptu u svoj kazneni gde je zaostao Žilberto, poslao je loptu u dalje rašlje, Benfika - Dinamo Kijev 2:0.

16. minut: Sa pet metara je Jaremčuk potkopao loptu preko golmana nakon centaršuta, Benfika - Dinamo Kijev 1:0.

11. minut: Prodor po desnoj strani, lopta po zemlji ubačena u kazneni na 15 metara, kontru je ispratio Burak Jilmaz i rutinski matirao golmana, Volfsburg - Lil 0:1.

9. minut: Centaršut Šoa sa leve strane, Grinvud na desetak metara u padu hvata volej i donosi prednost Crvenim đavolima, Mančester Junajted - Jang bojs 1:0.

1. POLUVREME:

Timo Verner je u Rusiji dao dva gola i imao jednu asistenciju, ali nije uspeo prvaku Evrope Čelsiju da donese pobedu i prvo mesto u grupi, Zenit je u 94. minutu "oteo" bod golom Ozdoeva - 3:3.

E grupa:

Bajern - Barselona 3:0 (Miler 34, Sane 43, Musiala 62)

Benfika - Dinamo Kijev 2:0 (Jaremčuk 16, Žilberto 22)

F grupa

Mančester Junajted - Jang bojs 1:1 (Grinvud 9 - Rider 42)

G grupa:

Salzburg - Sevilja 1:0 (Okafor 50)

H grupa:

Juventus - Malme 1:0 (Kean 18)

Zenit - Čelsi 3:3 (Klaudinjo 38, Azmun 41, Ozdoev 90+4 - Verner 2, 85, Lukaku 62)

U osminu finala Lige šampiona već su se plasirali Mančester Siti, PSŽ, Liverpul, Atletiko Madrid, Ajaks, Sporting, Real Madrid, Inter, Bajern, Benfika, Mančester Junajted, Lil, Salzburg, Juventus i Čelsi. Čeka se poslednji, bolji u duelu Atalanta - Viljareal (gostima igra i remi).