FAVORITI UZ MALO MUKE Čarolije Salaha i jedan spasen život (VIDEO)
EPA-EFE/PETER POWELL

Čelsi je posle podužeg prekida zbog ukazivanja pomoći gledaocu koji je imao srčani udar (prevezen u bolnicu, stabilizovano mu stanje) pobedio u gostima Votford 2:1.

Čelsi je poveo u 29. minutu golom Mejsona Maunta. Domaći tim je izjednačio preko Emanuela Denisa u 43. minutu, a konačan rezultat postavio je Hakim Zijeh u 72. minutu na asistenciju Maunta.

Čelsi je prvi sa 33 boda, ima jedan više od Mančester Sitija koji je pobedio Aston Vilu u gostima 2:1.

Siti je oba gola postigao u prvom poluvremenu, preko Portugalaca Rubena Dijasa u 27. i Bernarda Silve u 43. minutu.

Jedini gol za Aston Vilu postigao je Oli Votkins u 47. minutu.

Fudbaleri Liverpula pobedili su u gradskom derbiju kao gosti Everton sa ubedljivih 4:1.

Liverpul je poveo u devetom minutu preko Džordana Hendersona, na prvu asistenciju u meču beka Robertsona. Posle deset minuta u strelce se upisao i Mohamed Salah posle kontranapada Redsa.

Demaraj Grej je u 38. minutu smanjio na 1:2, ali je ekipa Jirgena Klopa u nastavku potvrdila ubedljivu pobedu. Prvo je Salah u 64. minutu postigao svoj drugi gol na meču, a konačan rezultat postavio je Diogo Žota u 79. minutu na dodavanje Robertsona.