HAOS U KOMŠILUKU Reprezentativac provocirao publiku posle gola, navijač utrčao i udario igrača, na kraju je izgrednik nokautiran (VIDEO)
EPA-EFE/SEDAT SUNA

Rijeka je u jadranskom derbiju na Rujevici poražena od Hajduka 2:3.

Meč za sladokusce i policiju.

Reprezentativac Hrvatske Marko Livaja je u 45. minutu doneo prednost Splićanima, a onda je navijanjem isprovocirao domaće navijače.

Potom je jedan od pripadnika Armade, izrevoltiran, s istočne tribine uleteo na teren i udario Stefana Simića.

Usledila je reakcija policije, postavljen je kordon ispred Armade.

Drmić je u drugom poluvremenu izjednačio u 54. minutu.

Usledila su dva penala, Murić je u 79. Rijeci doneo prednost, a pet minuta kasnije Livaja sa kreča izjednačava na 2:2.

Odluka je pala u 98. minutu. Slovenac Jan Mlakar, ušao kao rezerva u 80. minutu, je na dodavanje Ljubičića presudio domaćinu.

Posle utakmice ponovo su navijači Rijeke utrčali na teren. Dvojica pripadnika Armade krenula su ka igračima Hajduka, jedan je ostao da leži na terenu jer je ga je šef osiguranja Splićana udario šakom u glavu i nokautirao.

Posle 15 kola nikad veća gužva u vrhu, a branilac titule Dinamo, koga neki zovu i večiti šampion, je tek treći.