REPREZENTACIJA JE SVETINJA Predsednik dolazi da podrži tim u borbi za Mondijal!
EPA-EFE/RICCARDO ANTIMIANI

U oktobru je Turska bila otpisana, nacija je uveliko ridala, a onda je kapiten Burak Jilmaz u 99. minutu postigao iz penala gol za pobedu 2:1 protiv Letonije u gostima.

Norveška je sinoć bez povređenog Halanda kiksnula kod kuće protiv Letonije (0:0), a Turska je deklasirala Gibraltar (6:0) i skočila je na drugo mesto ispred Vikinga zbog bolje gol razlike za jedan gol.

Potom je Crna Gora za pet minuta u završnici postigla dva gola protiv Holandije, izjednačila na 2:2 i toliko zakomplikovala situaciju da sad Turska može direktno u Katar.

Jilmaz i družina u poslednjem kolu gostuju u Podgorici i pobeda im najmanje obezbeđuje baraž. Do njega mogu i u slučaju poraza, ako izgubi i Norveška.

U slučaju trijumfa Norveške nad Holandijom Turci pobedom mogu i direktno do Katara, samo treba da imaju bolju gol razliku od Skandinavaca.

Ulog je veliki, zna to i predsednik države.

Zato je Redžep Tajip Erdogan rešio da doputuje u Podgoricu i sa tribina podrži pulene selektora Štefana Kunca.