SRBIJA MORA DA JURI TRIJUMF U LISABONU! Portugal i Irska podelili po bod, naše “orlove” u nedelju očekuje najveći ispit do sada!

Bio ovo sjajan meč u kom su obe ekipe imale dosta šansi za gol, ipak na kraju su podelili po bod.

Navijači Srbije nadali su se pobedi Irske, jer bi u tom slučaju I remi naše reprezentacije u Portugalu bio dovoljan (nedelja 20.45), ipak sada moramo da idemo na pobedu, ako želimo prvo mesto.

Iako su bili autsajderi na meču, Irci su dobro namučili Portugal. Bila je ovo strašna borba obe reprezentacije.

EPA/ Estela Silva

Navijači u Dablinu pružali su ogromnu podršku svojim miljenicima koji su bili više nego dostojan rival favorizovanom Portugalu.

Glavni igrač Portugala, Kristijano Ronaldo imao je već u prvom poluvremenu nekoliko šansi da dovede svoj tim u vođstvo, ipak nije uspeo u svojoj nameri.

S druge strane, Robinson je imao dve ozbiljne šanse za Irsku, malo je falilo da matira protivničkog golmana.

U drugom poluvremenu gledali smo slične situacije.  Ponovo je Ronaldo predvodio Portugal, dok su Irci pokazivali ogromnu borbenost.

Portugalski superstar imao je sjajnu šansu glavom u 66. minutu, ipak lopta je otišla pored gola.

U 81. minutu meča, iskusni defanzivac Pepe dobio je crveni karton što automatski znači da neće biti u opticaju za meč sa Srbijom.

Do kraja meče videli smo još par šansi, ali golova nije bilo.

U Grupi A, Srbija i Portugal imaju po 17 bodova, ipak Portugalci su na prvom mestu zbog gol razlike, tako da naši momci moraju da jure trijumf ako žele prvu poziciju i direktan plasman na Svetsko prvenstvo.

IRSKA - PORTUGAL (0:0)

Irska: Bazunu, Doerti, Koleman, Dafi, Egan, Stivens, Kulen, Hendrik, Ogbene, Robinson, Mekgart(Od 60. Ajda)

Portugal:Rui Patrisio, Dalot, Danilo, Pepe, Nelson Semedo, Bruno Fernandeš, Matueš(Od 53. Leao), Paluinja, Gudeš (Od 53. Mutinjo), Andre Silva, Kristijano Ronaldo

KRAJ UTAKMICE

85. minut - Obe ekipe na sve načine pokušavaju da dođu do šanse

81. minut - Crveni karton dobio je Pepe! Irci će imati igrača više!

75. minut - Nova šansa za Irsku, ipak bez realiziacije

73. minut - Pokušao je prodor Ronaldo, ali odmah je zaustavljen

66. minut -Pokušao je Ronaldo glavo, lopta je otišla pored gola

60. minut - Žestoka borba na terenu, oba tim ne posustaju

54. minut - Kapiten Irske Koleman je dobio žuti karton

50. minut - Reprezentivac Irske Egan napravio je prekršaj u napadu u šesnaestercu Portugala

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

POLUVREME

43. minut - Ozbiljno preti Irska Portugalu. Ponovo su imali šansu u šesnaestercu favorizovanog protivnika.

35. minut -. Ponovo je Robinson zapretio, ipak njegov šut je završio pored gola

33. minut - Ponov su Irci zapretili, Egan je pokušao glavom, lopta je otišla preko gola

27. minut - Kristijano Ronaldo se drži leđa sa bolnom grimasom na licu

26. minut .- Fenomenalan šut Robinsona, malo je falilo da Irci povedu

23. minut - Ponoivo je pokušao Ronaldo, ali sjajno intervenisao Bazunu

20. minut - Portugal je svakako dominatniji, ali Irci pokazuju veliki borbenost nošeni gromoglasnom podrškom navijača u Dablinu

15. minut  -  Nova šansa za Ronalda

7. minut - Imao je solo prodor Kristijano Ronaldo, ali ipak ostao je bez lopte

5. minut - Irac Stivens daje prvi gol na utakmici

1. minut - Utakmica je počea