SPEKTAKL NA TEATRU SNOVA! Junajted sa ivice provalije do velike pobede! Ronaldo spasao Solskjera! Bajern nastavio da melje, Čelsi ubedljiv! (VIDEO)
AP Photo/Dave Thompson

Bio je ovo spektakularan meč u kom je Junajted došao do pobede nakon što je na poluvremnu gubio sa 2:0.

Heroj Mančestera je Kristijano Ronaldo koji je postigao pobedonosni gol u 81. minutu i tako verovatno spasao Solskjera, kome se klupa ozbiljno drma.

Atalanta je odigrala odlično u prvom poluvremenu i kažnjavala svaku grešku fudbalera Junajteda.

Na vođstvo tima iz Bergama čekalo se do 15. minuta kada je Pašalić matirao De Heu. Iličić je maestralno pronašao Zapakostu koji upućuje precizan centaršut ka petercu Junajteda. Na loptu je naleteo Pašalić koji klizećim startom sprovodi loptu u mrežu.

Prednost je duplirao Demiral u 29. minutu posle kornera.

Imali su domaći nekoliko šansi u prvom poluvremenu, pre svih Fred, ali je sjajan bio golman Atalante Muso.

Krenuli su "crveni đavoli" na sve ili ništa u drugom poluvremenu. Prvo je Ronaldo propustio dobru priliku, kada je u situaciji 1 na 1 pogodio Muso, a onda Rašford vraća Junajted u igru pogotkom u 53. minutu, posle maestralnog dodavanja Fernandeša.

Izjednačenje domaćinu doneo je Megvajer u 75. minutu.

A, onda u 81. minutu na scenu stupa Ronaldo. Bio je to dobar napad Mančester junajteda. Šo je uputio odličan centaršut, a Portugalac glavom smestio loptu u mrežu za veliko slavlje na ,,Old Trafordu".

Čelsi je na svom terenu opravdao ulogu favorita protiv Malmea i slavio sa 4:0.

Aktuelni prvak Evrope je poveo u 9. minutu golom Kristensena.

Na 2:0 povisio je Žoržinjo u 21. golom sa bele tačke.

Ekipa Tomasa Tuhela je u drugom poluvremenu nastavila tamo gde je stala u provm. Haverc je u 48. minutu postigao gol za 3:0, da bi devet minuta kasnije Žoržinjo još jednom realizovao penal.

Istim rezultatom Bajern je savladao Benfiku.

Posle prvih 45 minuta mreže su mirovale, a onda se "upalila mašina".

Najpre je Sane otključao mrežu gostiju sjajnim golom iz slobodonog udarca u 70. minutu, a onda su za pet minuta postigli još tri pogotka. U 80. je Everton dao autogol, zatim se u strelce upisao Levandovski, a onda i Sane postiže još jedan u 85.

Juventus je minimalnim rezultatom pobedio Zenit u Sankt Petersburgu golom Kuluševskog u 86. minutu.

Viljareal je kao gost bio ubedljiv protiv Jang Bojsa - 4:1, dok golova nije bilo na meču Lil - Sevilja.

U dve utakmice koje su se igrale od 18.45, Barselona je savladala Dinamo Kijev (1:0), dok je Salcburg bio bolji od Volfsburga (3:1).

Benfika - Bajern Minhen 0:4 (0:0) (Sane 70, Everton autogol u 80, Levandovski 82, Sane 85)

Čelsi - Malme 4:0 (2:0) (Kristensen 9, Žoržinjo 21, Haverc 48, Žoržinjo 57.)

Lil - Sevilja 0:0

Mančester junajted - Atalanta 3:2 (0:2) (Pašalić 15, Demiral 29, Rašford 57, Megvajer 75, Ronaldo 81.)

Jang Bojs - Viljareal 1:4 (0:2) (Pino 6, Moreno16, Elia 77, Čukvueze 90+2)

Zenit - Juventus 0:1 (0:0) (Kuluševski 86.)

89. minut - Moreno rešava pitanje pobednika. Viljareal vodi 3:1!

86. minut - Juventus u finišu stiže do vođstva protiv Zenita golom Kuluševskog

85. minut - Bajern melje! Ogromnih 4:0! Ponovo je strelac Sane.

82. minut - Levandovski za velikih 3:0!

80. minut - Bajern vodi 2:0, autogol Evertona.

81. minut - Goool! Junajted vodi 3:2! Strelac je Kristijano Ronaldo! Spektakularan meč! Sjajno je Šo pronašao Ronalda koji glavom sprovodi loptu u mrežu.

77. minut - Jang Bojs smanjuje na 1:2 protiv Viljareala. Strelac je Elia.

75. minut - Gooool! Megvajer donosi izjednačenje! Neverovatan meč na ,,Old Trafordu"!

70. minut - Goool! Bajern napokon stiže do vođstva protiv Benfike. Strelac je Sane koji je sjajno izveo slobodan udarac.

70. minut - Dve kolosalne šanse za Atalantu. Najpre je Zapata šutirao, a onda i Malinovski, ali je oba šuta na volšeban način zaustavio De Hea.

64. minut - Još jedna velika prilika u kojoj se našao Ronaldo. Sjajan je Muso na golu Atalante

58. minut - Mek Tominej pogađa stativu.

57. minut - Goool! Čelsi vodi 4:0. Ponovo je sa bele tačke precizan bio Žoržinjo.

53. minut - Goool! Rašford vraća Junajted u igru - 1:2. Maestralan pas Fernandeša.

48. minut - Goool! Čelsi nastavlja tamo gde je stao u prvom poluvremenu. Strelac je Haverc.

48. minut - Zicer ne koristi Ronaldo. Bio je u situaciji 1 na 1, a kao pobednik izašao je Muso.

Kraj prvog dela! Atalanta vodi protiv Mančester junajteda 2:0, istim rezultatom Čelsi vodi protiv Malmea, baš kao i Viljareal protiv Jang Bojsa. Na utakmicama Benfika - Bajern, Lil - Sevilja i Zenit - Juventus nema golova.

45. minut - Nova ogromna prilika za Junajted. Rašford pogađa prečku.

44. minut - Neverovatan promašaj Freda, posle odlične akcije Junajteda. Ostaje 2:0 za Atalantu.

43. minut - Poništen gol Robertu Levandovskom posle asistencije iz VAR sobe.

39 minut - Junajted bez rešenja.

33. minut - Atalanta, Čelsi i Viljareal vode sa 2:0, na preostale tri utakmice nema golova.

29. minut - Goool! Atalanta vodi protiv Mančester junajteda 2:0 golom Demirala posle kornera!

24. minut - Sve veći pritisak Junajteda. Muso ponovo sjajno reaguje.

21. minut - Čelsi vodi 2:0. Žoržinjo je duplirao prednost iz penala.

20. minut - Velika prilika za Junajted. Odličan udarac Freda, sjajna odbrana golmana gostiju.

16. minut - Goool! Viljareal već vodi 2:0 protiv Jang Bojsa. U strelce se upisao Moreno!

15. minut - Goool! Atalanta vodi golom Pašalića! Muk na ,,Old Trafordu"!

9. minut - Goool! I Čelsi ekspresno stiže do vođstva. Pogodak je postigao Kristensen.

6. minut - Goool! Viljareal vodi protiv Jang Bojsa. Pino je strelac.

3. minut - Velika prilika u kojoj se našao Rašford, ali ipak bio ofsajd.

1. minut - Utakmice su počele!

20.42 - Juventus, koji je u odličnoj formi gostuje Zenitu.

20.37 - Benfika će pokušati da napravi iznenađenje protiv favorizovanog Bajerna.

20.31 - Aktuelni prvak Evrope Čelsi sastaje se sa Malmeom za koji igra srpski fudbaler Veljko Birmančević.

20.26 - Kristijano Ronaldo igra 300. utakmicu u dresu "crvenih đavola".

20.20 - Ovo bi vrlo lako mogla bude presudna utakmica za menadžera Junajteda. Ole Gunar Solskjer je na meti brojnih kritika zbog slabih rezultata, pa bi u slučaju poraza od Atalante lako moglo da se dogodi da dobije otkaz.

20.15 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmicama 3. kola Lige šampiona. Uz alo. rs pratite sva dešavanja sa mečeva iz najeltinijeg evropskog takmičenja.