LIGA ŠAMPIONA Ludo veče sa 35 golova, Panenka Mesija za preokret, start za zatvor dvostrukog strelca Grizmana (VIDEO)
EPA-EFE/Ian Langsdon

Ludo veče u Ligi šampiona! Na 8 utakmica 35 golova!

PSŽ - Lajpcig 3:2 (Mbape 10, Mesi 66, 74. penal - Silva 28, Mukiele 57)

Atletiko - Liverpul 2:3 (Grizman 20, 34 - Milner 8, Keita 13, Salah 78. penal)

Porto - Milan 1:0 (Diaz 65)

Ajaks - Borusija Dortmund 4:0 (Rojs 11. autogol, Blind 25, Entoni 57, Haler 72)

Inter - Šerif 3:1 (Džeko 35, Vidal 58, de Vrij 67 - Til 52)

Šahtjor - Real Madrid 0:5 (Krivcov 38. autogol, Vinisijus Žunior 51, 56, Rodrigo 65, Benzema 90+1)

90+4. minut: Kilijan Mbape promašio je penal.

90+1. minut: Na Olimpijskom stadionu u Kijevu začku na i stavio je Benzema, primio je loptu na desetak metara i plasirao je u mrežu, Šahtjor - Real Madrid 0:5.

83. minut: Sudija je posle faula Žote svirao penal za Atletiko, ali je posle asistencije VAR-a i gledanja snimka opovrgao svoju odluku.

76. minut: Salah siguran iz penala na svom stotom meču u Uefinim takmičenjima, Atletiko - Liverpul 2:3.

74. minut: Penal je realizovao Mesi čuvenom Panenkom, PSŽ - Lajpcig 3:2.

72. minut: Haler glavom pogađa iz peterca, Ajaks - Borusija Dortmund 4:0.

67. minut: Damfir je glavom spustio loptu, de Vrij je sa sedam metara volejom zakucao uz stativu, Inter - Šerif 3:1.

66. minut: Greška nemačkog tima na tridesetak metara, Mbape je ušao u kazneni i odložio loptu za Mesija, koji je overio obe stative, PSŽ - Lajpcig 2:2.

65. minut: Luis Diaz je sa 15 metara plasiranim udarcem po zemlji doneo prednost Portugalcima, Porto - Milan 1:0.

Rodrigo je na deset metara natrčao na ubačenu loptu, Šahtjor - Real Madrid 0:4.

58. minut: U kaznenom je Džeko dodao loptu Vidalu, on je krenuo ukoso, došao na kapicu peterca, a onda matirao golmana, Inter - Šerif 2:1.

57. minut: Haler je asistirao Entoniju, koji je dijgonalom pogodio dalji ugao sa desetak metara, Ajaks - Borusija Dortmund 3:0.

Anhelino je ubacio loptu u peterac, tamo je utrčao bek Mukiele i sa peterca zakucao loptu u mrežu, PSŽ - Lajpcig 1:2.

56. minut: Sjajan prodor Vinisijusa kroz odbranu Šahtjora, došao je do tri metra od gola i onda zakucao loptu, Šahtjor - Real Madrid 0:3.

55. minut: Kombinacija Džeka i Perišića, Hrvat je pogodio stativu.

53. minut: Strelac dva gola u Madridu Grizman je kramponima umalo "otkinuo" glavu Firminu, sudija ga je isključio.

52. minut: Til je sa 23 metra opleo po lopti iz slobodnog udarca i matrirao Handanovića, Inter - Šerif 1:1.

51. minut: Vinisijus Žunior je sjajno izbegao ofsajd zamku, dobio loptu na osam metara i lako matirao golmana, Šahtjor - Real Madrid 0:2.

2. POLUVREME:

43. minut: Lemar je mogao Atletiku da donese prednost, ali mu je Alison uleteo u noge, raširio se lo lasta i odbranio šut sa pet metara skoro iz mrtvog ugla.

38. minut: Krivcov je reagovao na ivici kaznenog na ubačenu loptu, očajno, lobovao je svog istrčalog golmana, Šahtjor - Real Madrid 0:1.

35. minut: Posle kornera lopta je došla na drugu stranu kaznenog, tamo je na volej dočekao Edin Džeko i zakucao u mrežu, Inter - Šerif 1:0.

34. minut: Umakao je Žoao Feliks Keiti, promešao odbranu gostiju, dodao loptu Grizmanu na 18 metara, Francuz je u prijemu gurnuo u kazneni, a onda dijagonalom po zemlji matirao Alisona, Atletiko - Liverpul 2:2.

28. minut: Anhelinjo je asistirao Andreu Silvi na "Parku prinčeva", PSŽ - Lajpcig 1:1.

27. minut: Jedan na jedan u kontri sam sa golmanom Grizman, ali mu je Alison odbranio zicer, u Madridu je ostalo 1:2.

25. minut: Posle glavometa u kaznenom i loše izbijene lopte, na 17 metara Blind je uhvatio volej i "overio" stativu, lopta se potom zakoprcala u mreži, Ajaks - Borusija Dortmund 2:0.

20. minut: Šut igrača Atletika Kokea sa 18 metara, loptu je u petercu zakačio Antoan Grizman i skrenuo u gol, na pola metra od linije bio je Lemar, pa je VAR proveravao, ali na kraju i priznao gol, Atletiko - Liverpul 1:2.

13. minut: Loše izbijena lopta na 17 metara, Keita je dočekao na volej u zakucao u mrežu, Atletiko - Liverpul 0:2.

11. minut: Tadić je centrirao iz slobodnog udarca, a Marko Rojs skrenuo u voju mrežu, Ajaks - Borusija Dortmund 1:0.

10. minut: Kontra jedan na jedan, vukao je loptu Mbape, a onda sa ivice kaznenog šutirao po zemlji u bliži ugao i savladao golmana, PSŽ - Lajpcig 1:0.

8. minut: Mohamed Salah je šutirao u Madridu sa 17 metara, na sedam je Milner postavio nogu i promenio joj smer prevarivši golmana Jorgandžija, Atletiko - Liverpul 0:1.

3. minut: Serhio Oliveira je "požuteo" u Portugaliji, moraće sada da igra opreznije protiv Milana.

1. POLUVREME:

U prvim mečevima 3. kola Lige šampiona gosti su bili ubedljivi, Mančester Siti slavio je u Belgiji 5:1, a Sporting je bio ubedljiv u Turskoj 4:1.

A grupa:

Briž - Mančester Siti 1:5 (Vanaken 81 - Kanselo 30, Marez 43. penal, 84, Voker 53, Palmer 67)

PSŽ - Lajpcig 3:2 (Mbape 10, Mesi 66, 74. penal - Silva 28, Mukiele 57)

B grupa:

Atletiko - Liverpul 2:3 (Grizman 20, 34 - Milner 8, Keita 13, Salah 78. penal)

Porto - Milan 1:0 (Diaz 65)

C grupa:

Bešiktaš - Sporting 1:4 (Larin 24 - Koates 15, 27, Sarabia 44. penal, Paulinjo 89)

Ajaks - Borusija Dortmund 4:0 (Rojs 11. autogol, Blind 25, Entoni 57, Haler 72)