FERENCVAROŠ JE PAO Seltikova nada u prolaz živi
EPA-EFE/Robert Perry

Seltikova nada u plasman u nokaut fazu Lige Evrope živi, a napravljen je džinovski korak ka obezbeđeivanju trećeg mesta koje vodi u plej-of za osminu finala Lige konferencija. Seltik je pobedio Ferencvaroš 2:0 u prvoj utakmici 3. kola Lige Evrope.

U prvom delu igre nije bilo golova, Seltik je bio bolji tim, ali nije mogao do gola. Heroj pobede kluba iz Glazgova bio je Žota, dvostruki asistent. Bio je protagonista kontranapada iz kojeg se izrodio gol Furuhašija u 57. minutu. Poslao je predivan pas između odbrambenih igrača Fradija za Japanca koji je odlično prihvatio loptu i prosledio je u mrežu.

Žota je zatim kreirao i šansu za Trnbula u 81. minutu, koji je uz dosta sreće postavio konačnih 2:0. Između dva gola, Seltik je imao i penal, ali Mekgregor je katastrofalno šutirao i Dibus je to lako odbranio.