NE POMAŽE NI IGRAČ VIŠE Sinišina Bolonja samo do boda (VIDEO)
EPA-EFE/GABRIELE MENIS

U prvom meču dana u Seriji A (8. kolo) Kaljari je pobedio Sampdoriju 3:1.

Strelci za Kaljari bili su Žoao Pedro u četvrtom i 94. minutu, kao i Martin Kaseres u 74. minutu. Gol za Sampdoriju postigao je Morten Torsbi u 82. minutu.

Atalanta je kao gost bila ubedljiva i savladala Empoli 4:1.

Strelci za Atalantu bili su Josip Iličić iz penala u 11. i 26. minutu, Duvan Zapata u 89, a Matia Viti postigao je autogol u 49. minutu. Jedini strelac za Empoli Frederiko Di Frančesko u 30. minutu.

Udineze i Bolonja su odigrali nerešeno 1:1, iako je ekipa trenera Siniše Mihajlovića imala igrača više veći deo meča.

Povela je Bolonja u 67. minutu golom Muse Beroua, Udineze je izjednačio golom Beta u 83. minutu.

Udineze je od 38. minuta igrao sa igračem manje, drugi žuti karton je dobio Roberto Pereira.

Nerešeno su odigrali i Đenova i Sasuolo - 2:2.

Poveo je Sasuolo golovima Đanluke Skamanka u 17. i 20. minutu 2:0. Matija Destro smanjio je u 27. minutu, a Johan Vaskes u 90. doneo bod domaćinu.