MUČENJE ŠAMPIONA EVROPE Golman branio moguće i nemoguće, a tek šta je skinuo u 93. minutu (VIDEO)
EPA-EFE/Facundo Arrizabalaga

Čelsi je u londonskom okršaju pobedio na gostujućem terenu Brentford 1:0 i vratio se na prvo mesto Premijer lige.

Jedini gol na meču delo je beka Bena Čilvela u 45. minutu, na ivici kaznenog sačekao je loptu na volej i onda - bum u rašlje.

Pre toga poništen je gol Lukakua.

Brentford je zaigrao mnogo bolje u nastavku, stvarao je šanse, dva puta pogodio stativu, ali do izjednačenja nije došao.

Golman Plavaca Benžamen Mendi je u završnici odbranio četiri stopostotne prilike, među njima i makazice Kristijana Norgarda u trećem minutu nadoknade.

Aktuelni evropski šampion utakmicu je završio sa samo jednim udarcem u okvir gola, kojim je pobedio. Brentford je imao šest.