KONKAKAF KVALIFIKACIJE Meksiko grabi ka Kataru, Kanada sve bliža čudu
EPA-EFE/CARLOS RAMÍREZ

Zakuvava se u KONKAKAF zoni. Meksiko je sve bliži direktnom plasmanu u Katar, dok će se čak pet selekcija boriti za preostala dva direktna mesta i jedno u baražu.

Popularni "sombrerosi" su na stadionu Asteka u Meksiko Sitiju pobedili Honduras 3:0. Vezista Klub Amerike Sebastijan Kordova je doneo prednost domaćinima već u 18. minutu.

Posao četi Herarda Martina olakšalo je isključenje Majnora Figeroe, defanzivca moskovskog Dinama, u 49. minutu. Brojčanu prednost domaćini su iskoristili 76. minutu, kad je napadač Montereja Rohelio Funes Mori overio trijumf. Moreno je pogodio stativu, a opet su domaćini posle odbitka postigli gol. Konačan rezultat u finišu, tri minuta pre kraja, postavio je ofanzivac Napolija Irving Lozano.

Kanada je i bez Milana Borjana odolela na Jamajci, i tako nastavila da grabi makar ka Interkontinentalnom baražu za odlazak na Mondijal.